Home Biznes Materac 180×200 dla dwojga – jak znaleźć odpowiedni model?
Biznes - 19 października 2021

Materac 180×200 dla dwojga – jak znaleźć odpowiedni model?

Materac o szerokości 180 cm to jeden z najczęściej wybieranych modeli do sypialni małżeńskiej. Oferuje on bardzo pokaźną przestrzeń pod komfortowy sen dla dwojga osób. W przypadku młodych rodziców znajdzie się również miejsce dla dzieci, które przecież uwielbiają składać poranne wizyty. Szukając odpowiedniego materaca warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kryteriów, które pozwolą nam cieszyć się wysoką jakością snu na przestrzeni kolejnych lat.

Wypełnienie materaca do sypialni małżeńskiej

Uniwersalnym i praktycznym wyborem jest materac kieszeniowy wyposażony w sprężyny pracujące w sposób niezależny od siebie. Nowoczesną odmianą tego modelu jest materac multipocket, w którym stosuje się większe zagęszczenie sprężyn. Materace kieszeniowe oferują wysoką elastyczność punktową, są trwałe, a zarazem bardzo praktyczne. Na polecenie zasługują również materace piankowe, w których cała struktura składa się z różnych gatunków elastycznej pianki. Tutaj jednak musimy się przygotować na nieco większy wydatek, ponieważ tanie materace piankowe mają to do siebie, że dość szybko mogą ulegać odkształceniom.

Jaką twardość powinien mieć materac dla dwojga?

Stopień twardości materaca należy dostosować do wagi naszego ciała. Materace miękkie H1 są optymalnym wyborem dla osób ważących mniej niż 60 kg. Z kolei materace średnio-twarde H2 do dobry wybór dla osób mieszczących się w przedziale 60-80 kg. Materace twarde znajdują zastosowanie w przedziale 80-100 kg, a materace bardzo twarde w przypadku osób ważących ponad 100 kg.

Rodzi się jednak pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy różnica wagi u obojga partnerów jest znacząca. W takiej sytuacji można postawić na materac o zmiennych stopniach twardości, w których jedna połowa jest twardsza od drugiej. Ponadto, po stronie osoby cięższej można również zastosować utwardzającą wkładkę wykonaną z włókien kokosowych.

Jakie funkcje powinien spełniać materac 180×200?

Biorąc pod uwagę duży rozmiar, elastyczność punktowa w przypadku takiego materaca jest bardzo istotnym czynnikiem. To dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się materace multipocket oraz piankowe. Warto postawić na materac 180×200 wyposażony w kilka stref twardości, które dostosowują się do nacisku wywieranego przez konkretne partie ciała. Osoby aktywne docenią materace o profilu masującym, które korzystnie wpływają na tempo regeneracji organizmu.

Dlaczego warto zamówić materac 180×200 przez Internet?

Sklepy online mogą zaoferować klientom znacznie szerszy wybór produktów. To znacznie ułatwia znalezienie materaca w pełni dostosowanego do swoich potrzeb. Jeśli chcesz kupić jakościowy i trwały materac 180×200, który dobrze posłuży przez wiele lat, wybierz sklep Kaszmirowysen.pl. W tym miejscu znajdziemy bogatą gamę materacy kieszeniowych i piankowych, które doskonale sprawdzą się w sypialni małżeńskiej. Do plusów zakupów w tym miejscu zaliczymy: przystępne ceny, szybki czas realizacji, a także dostawę materaca pod wskazany adres.

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …