Home Biznes Materace w Lublinie – ile kosztuje wysokiej jakości model materaca?
Biznes - 26 maja 2021

Materace w Lublinie – ile kosztuje wysokiej jakości model materaca?

Kupno materaca to inwestycja na lata – zazwyczaj wymienia się go średnio raz na dekadę. Decyzję odnośnie wyboru materaca do spania należy zatem starannie przemyśleć. Jego jakość będzie miała wpływ na twój komfort snu, a nawet na twoje zdrowie. Co więcej, dobrej jakości materac będzie trwały i odporny na uszkodzenia, dzięki czemu przez długi czas zachowa swoje świetne właściwości. Zastanawiasz się, ile kosztują sprawdzone materace w Lublinie i który z nich wybrać? Ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości!

Ceny dobrych materacy sprężynowych

Na początku warto zaznaczyć, że ceny materacy różnią się w zależności od ich rodzaju. Najpopularniejsze na rynku są obecnie materace sprężynowe oraz piankowe. Te pierwsze chętnie wybierają osoby, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania, ale jednocześnie zależy im na wysokim komforcie snu. Jak sama nazwa wskazuje, bazą tego rodzaju podłoża do spania są sprężyny. Na szczególną uwagę zasługują modele kieszeniowe. Ich konstrukcja opiera się na sprężynach, które umieszczone są w osobnych kieszeniach. Dzięki temu, że sprężyny mogą samodzielnie reagować na ruch i nacisk, materac doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika.Jaki jest koszt dobrej jakości materaca sprężynowego? Oczywiście wszystko zależy od jego wymiarów.

Solidne podparcie dla ciała – warunek konieczny!

Za materac jednoosobowy o wymiarach 80×200 centymetrów pochodzący od uznanego producenta będziesz musiał zapłacić co najmniej 700-1000 złotych. Choć na rynku można znaleźć modele, których cena zaczyna się już od kilkuset złotych, z reguły są to modele wątpliwej jakości. Jeśli zależy ci na komforcie snu, lepiej nie wybieraj najtańszej możliwej opcji. Model Hilding Cha-Cha to materac na bazie sprężyn kieszeniowych o optymalnej sprężystości i dobrej elastyczności. Posiada aż 7 zróżnicowanych stref twardości, dlatego zapewnia solidne podparcie dla ciała. Cena modelu Cha-Cha o wymiarach 80×200 centymetrów to nieco ponad 1000 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że materac posiada szereg cennych właściwości i odznacza się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, koszt ten nie jest wysoki.

Koszty zakupu materaca piankowego

Pisząc o tym, ile kosztuje materacdo spania, nie sposób pominąć uwielbianych przez wielu modeli piankowych. Ceny materacy piankowych są niezwykle zróżnicowane. Warto przy tym pamiętać, że pianka piance nie równa. Najtańsze są zazwyczaj materace wykonane z nietrwałej pianki poliuretanowej. Złej jakości tworzywo łatwo ulega odkształceniom i szybko się kruszy, toteż materace z niego wykonane w krótkim czasie przestają zapewniać komfortowe i zdrowe miejsce do snu. Efekt jest taki, że po kilku latach i tak trzeba zakupić nowy model. O wiele rozsądniej jest zatem zainwestować w materac dobrej jakości, który nie tylko posłuży ci dłużej, ale też odpowiednio zadba o twoje zdrowie i wygodę.

Sprawdź na przykład materace wykonane z wysokoelatsycznej i termoelastycznej pianki. Tego typu podłoża do spania reagują nie tylko na ciężar i ułożenie ciała, ale także na jego temperaturę. Dają przyjemne uczucie otulenia i zapewniają nieziemski komfort podczas odpoczynku. Ile kosztują wysokiej jakości piankowe materace w Lublinie? Za model o wymiarach 80×200 centymetrów będziesz musiał zapłacić od 1000 do 2500 tysiąca złotych. Na przykład materac piankowy Hilding Rumba jednoosobowy kosztuje nieco ponad 1700 złotych. Co ważne, jest to wyrób medyczny, a jego właściwości prozdrowotne zostały potwierdzone przez restrykcyjne testy i specjalistyczne badania. Został wykonany z profilowanej pianki wysokoelastycznej Velvet Touch i termoelastycznej pianki Visco. Pamiętaj, że na zdrowiu nie warto oszczędzać!

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…