Home Social Media Najpopularniejsze konta na polskim twitterze – ranking
Social Media - 14 grudnia 2018

Najpopularniejsze konta na polskim twitterze – ranking

Kto trzęsie polskim twitterem?

Twitter to wciąż jeden z najpopularniejszych na świecie portali społecznościowych. Według danych Gemiusa w naszym kraju korzysta z niego ponad 4,6 miliona osób. Inne statystyki, o których pisaliśmy tutaj, mówią że liczba użytkowników Twittera stanowi jedynie niecałe półtora procent polskich internautów. Mimo to, platformie tej udało się wejść w swoją niszę i na dobre się w niej zadomowić. W Polsce z Twittera najchętniej korzystają mężczyźni, którzy stanowią 61% użytkowników, zwykle też mają oni powyżej 25 roku życia. Serwis ten powstał w 2016 roku, założony przez Jacka Dorsey’a, Eva Williamsa i Biza Stone’a i dał internautom możliwość prowadzenia tzw. mikrobloga w sieci. Za jego pośrednictwem można tworzyć i dzielić się ze społecznością krótkimi wpisami (zaledwie 280 znaków), wrzucać linki, zdjęcia, hasztagi. Na świecie najpopularniejsze konto należy do piosenkarki Katy Perry (107 milionów obserwujących), Justina Biebera (104 miliony), a także Baracka Obamy (98 milionów). Jak to wygląda na rodzimym podwórku?

W Polsce serwis Twitter nie przebił się do szerszego grona i wiele rodzimych gwiazd w ogóle nie korzysta z tego portalu. Spośród rodzimych celebrytów najchętniej Twittera w codziennej komunikacji ze światem wykorzystują politycy i dziennikarze, wśród których posiadanie konta na tej społecznościówce stało się niemal absolutnym must have. Wiele informacji osoby rządzące naszym krajem podają w pierwszej kolejności na Twitterze więc zrozumiałe jest to, jak wiele osób śledzi ich konta, aby dowiedzieć się czegoś niemal z pierwszej ręki. Co ciekawe, na Twitterze obserwuje się też stosunkowo dużo tzw. fake kont. Kto jednak jest najpopularniejszy na rodzimej scenie Twitterowej? Czyje konto twitter jest najchętniej śledzone przez Internautów?

Kto najpopularniejszy na Twitterze?(W Polsce z Twittera korzysta 4,6 miliona osób)

Robert Lewandowski najlepszy na murawie i Twitterze – 1 140 000 obserwujących

Ponad milion obserwujących na Twitterze posiada konto Roberta Lewandowskiego, piłkarza Bayernu Monachium i reprezentacji Polski w piłce nożnej, a jednocześnie obecnie chyba jednego z najpopularniejszych żyjących naszych rodaków na świecie. Dokładnie rzecz ujmując Robert posiada 1 140 000 obserwatorów i jest w tej kwestii niekwestionowanym liderem w Polsce. Nie jest jednak za bardzo aktywny na tym portalu społecznościowym, nie mniej fani footballu z całego świata, posiadający profile na Twitterze z całą pewnością śledzą jego konto i z wyczekiwaniem wypatrują nowych wpisów.

Donald Tusk – jeden człowiek, dwa konta – 1 030 000 obserwatorów

Były premier, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk posiada na Twitterze aż dwa konta. Obydwa bardzo popularne. Ta sytuacja wynika z faktu, że jedno z nich jest kontem prywatnym, a drugie służbowym prowadzonym w języku angielskim. Pierwsze posiada aż 1 030 000 obserwatorów, co daje mu miejsce zaraz za Robertem Lewandowskim. Drugie konto Donalda Tuska zaś obserwuje 900 tysięcy, niemniej jako, że obserwatorzy mogą się pokrywać dla porządku do zestawienia liczymy tylko konto z większą liczbą obserwatorów.. Donald Tusk nie jest aż tak aktywny na Twitterze jak pozostali wymienieni przez nas ćwierkający, jednak mimo to, jak widać ludzie chętnie śledzą jego konta na tym portalu społecznościowym.

Papież Franciszek – Pasterz z milionem owieczek na Twitterze – 1 040 000 obserwujących

Papieżowi Franciszkowi udało się skraść serca milionów wiernych na całym świecie. Z całą pewnością ten człowiek posiada coś, co przyciąga do niego młodych ludzi ale nie tylko ich. Ta popularność objawia się również w internecie. Konto Twitter Papieża Franciszka obserwuje nieco ponad milion osób. Konto jest prowadzone w języku polskim ale oczywiście nie przez samego papieża. Spotkamy na nim cytaty Ojca Świętego, fragmenty jego wypowiedzi i interesujące wiadomości.

Radosław Sikorski spada z piedestału – Milion obserwujących

Były Minister Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych i były marszałek sejmu, a także, a może biorąc pod uwagę tematykę tego artykułu, były niekwestionowany lider polskiego Twittera. W przeszłości bowiem to właśnie Radosław Sikorski cieszył się tytułem najpopularniejszego twitterowicza. Obecnie posiada on równy milion obserwujących, co i tak jest zawrotną liczbą, nie mniej wyprzedzony został przez kolegę z rządu.

Prezydent ćwierka bardzo aktywnie – 975 tys. obserwujących

Andrzej Duda posiada na swoim koncie Twitter nieco ponad 975 tysięcy obserwujących. Co ciekawe często angażuje się on w dyskusję z internautami, chętnie też wrzuca różnego rodzaju posty. Prezydent chętnie też podaje dalej posty na swój temat (specjalna funkcja “podaj dalej” na Twitterze to odpowiednik udostępniania na Facebooku) i wrzuca różnego rodzaju informacje z sieci odnoszące się do bieżących spraw.

Zbigniew Boniek na Twitterze – 961 tys. obserwujących

Legenda polskiej piłki nożnej, Zbigniew Boniek posiadający 961 tysięcy obserwujących na Twitterze to kolejny dowód na to, że poza politykami sportowcy również mają wiele do powiedzenia w tym medium społecznościowym. Zbigniew Boniek bardzo chętnie odnosi się do codziennych wydarzeń nie tylko sportowych ale również politycznych (czy więc postawioną przez nas niegdyś tezę, że Twitter nie obchodzi nikogo poza politykami Boniek w ten sposób potwierdza czy też obala?). Od początku istnienia konta, czyli od 2012 roku Boniek umieścił na nim aż 21 tysięcy wpisów.

Mateusz Borek – komentator z dużą publiką! – 566 tys. obserwujących

Mateusz Borek to niezwykle popularny w naszym kraju dziennikarz i komentator sportowy, a także organizator gal bokserskich. O jego popularności może świadczyć chociażby fakt, że jego konto na Twitterze śledzi obecnie ponad 566 tysięcy osób. To bardzo dużo jak na polskie warunki. Frazę “Borek Twitter” internauci wpisują każdego miesiąca w pole wyszukiwarek internetowych około 13 tysięcy razy. Ten komentator sportowy angażuje więc naprawdę bardzo liczną publiczność.

Rafał Ziemkiewicz liderem wyszukań kont Twitter – 161 tys. obserwujących

Gdyby mierzyć popularność liczbą wyszukań w Google to niekwestionowanym liderem tego zestawienia z pewnością byłby Rafał Ziemkiewicz, pisarz, dziennikarz, komentator polityczny. W chwili obecnej jego konto Twitter śledzi ponad 161 tysięcy internautów. Ciekawą miarą jest również fakt, że fraza “Ziemkiewicz Twitter” jest również najchętniej wpisywana w wyszukiwarki internetowe – miesięcznie średnio jest to 34 tysiące razy! To zdecydowanie więcej niż wśród konkurencji, a więc śmiało można uznać Rafała Ziemkiewicza za jednego z liderów polskiego Twittera. Konto jest prowadzone przez samego dziennikarza, który jest na nim bardzo aktywny. Zwykle publikuje nawet kilka postów dziennie, utrzymywanych w bardzo luźnej konwencji i być może to jest kluczem do sukcesu.

Nieco dalej, poza zestawieniem warto odnotować, że internauci chętnie googlują również konta Twitter takich osób jak: Kataryna (blogerka), Łukasz Warzecha (dziennikarz polityczny), Cezary Gmyz (dziennikarz), Zbigniew Hołdys (muzyk, komentator polityczny), Dawid Kwiatkowski (piosenkarz), Bartosz Węglarczyk (dziennikarz), Beata Szydło (była premier, obecna wicepremier).

Podsumowując więc najpopularniejsze konto na Twitterze w Polsce posiada Robert Lewandowski. Zaraz za nim plasuje się Donald Tusk, a trzecie miejsce należy do papieża Franciszka. Co ciekawe, wszyscy oni niezbyt często udzielają się na Twitterze publikując własne posty, a na pewno mocno w tej kwestii odbiegają od osób zajmujących dalsze miejsca w rankingu popularności Twittera. A Wy korzystacie z tej platformy społecznościowej?

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…