Home Przerwa na kawę Serwisy streamingowe – ranking
Przerwa na kawę - 26 maja 2019

Serwisy streamingowe – ranking

5 najlepszych muzycznych serwisów streamingowych

Jaki serwis streamingowy wybrać?

Przed powstaniem serwisów streamingowych ludzie docierali do muzyki w różnorakich sposób. Zrzucając muzykę z kupionych płyt, kupując przez internet elektroniczne wersje konkretnych albumów czy pojedyncze utwory. Zaś streaming wniósł nową wartość, poprzez płatność subskrypcyjną możemy uzyskać dostęp do ogromnej ilości muzyki w mgnieniu oka i mieć do niej dostęp z każdego miejsca na świecie, także w wersji offline pobierając konkretne, interesujące nas albumy czy utwory. I co warto wspomnieć muzyka ta, jest w pełni legalna. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych muzycznych serwisów streamingowych.

Spotify – najpopularniejsza aplikacja muzyczna w Polsce

Spotify to najbardziej popularny serwis streamingowy. Pozwala na słuchanie muzyki ogromnej ilości artystów, mimo to, biblioteka wciąż jest aktualizowana i z dnia na dzień pojawiają się kolejni artyści, Ci bardzo popularni jak i Ci mniej znani, aby dać wszystkim podobną szansę na rozwijanie się w swojej pasji. Oferują odsłuch w jakości 320Kbps.

Aby słuchać Spotify bez reklam, trzeba wykupić wersję Premium która w normalnej wersji kosztuje 19,99 zł / miesięcznie. Ale Spotify posiada także oferty jak Premium dla rodziny, Premium dla studentów czy Premium Duo.

Darmowa wersja posiada reklamy, losowe odtwarzanie utworów i brak możliwość pobierania muzyki, aby odtwarzać ją offline.

Spotify oferuje też specjalną wersję na 3 miesiące, dla jednego użytkownika, za 0,99 zł / miesięcznie.

Muzyka Google Play

Serwis streamingowy od Google także nabiera dużej popularności i co raz więcej ludzi korzysta z tej opcji streamingowej. Serwis od Google pozwala także na import naszej muzyki (do 50 000 utworów), byśmy mogli ją wygodnie odtwarzać na innych urządzeniach. Sama usługa wymaga podpięcia karty, nawet jeśli chcemy korzystać tylko z darmowej wersji. Oferują odsłuch w jakości 320Kbps. Posiada on w swojej bibliotece 40 milionów utworów muzycznych.

Jeśli mówimy o cenach, to opcja indywidualna kosztuje także 19,99 zł / miesięcznie, zaś wersja Family (do 6 osób) kosztuję 29,99 zł / miesięcznie.

Tidal

Tidal udostępnia 60 milionów piosenek i 240 tysięcy teledysków. Tidal próbuje tworzyć usługę dla normalnych, codziennych użytkowników, a także dla użytkowników ze specjalnymi wymaganiami. Oferują odsłuch w jakości 320Kbps w standarowej cenie 19,99 zł / miesięcznie,  a także pozwalają słuchać muzyki w formacie bezstratnym 1411Kbps w cenie 39,99 zł / miesięcznie.

Tidal nie posiada wersji darmowej, jedynie darmowy okres próbny, możemy na przykład za darmo wypróbować plan z bezstratną jakością, żeby sprawdzić czy to pakiet dla nas.

Deezer

Trochę mniej znany serwis streamingowy, ale nie oznacza to, że nie jest on warty uwagi. Podobnie jak Tidal w swojej ofercie umożliwia słuchanie muzyki w bezstratnym formacie za 39,99 zł / miesięcznie.

Deezer oferuje darmową wersję, w ramach niej występują reklamy, losowe odtwarzanie czy brak możliwość pobierania muzyki. Inne oferty to:

  • 19,99 zł miesięcznie – wersja Premium, bez reklam, więcej muzyki + tryb odtwarzania offline
  • 29,99 zł miesięcznie – Deezer Family, czyli premium, ale dla 6 osób.

Apple Music

Serwis streamingowy od firmy z nadgryzionym jabłkiem. Nie tylko dla posiadaczy sprzętu marki Apple, ale by korzystać z niego na Windowsie potrzebne jest pobranie i instalacja programu iTunes. Pozwala na import muzyki, nie posiada wersji darmowej – tylko okres próbny. Miesięczne subskrypcje wyglądają następująco:

  • 9,99 zł miesięcznie – studenci
  • 19,99 zł miesięcznie – indywidualni klienci
  • 29,99 zł miesięcznie – rodzina

Maksymalna jakość dźwięku oferowana przez Apple Music to 320Kbps.

portale muzyczne

Sprawdź również

Filmy online – Gdzie oglądać za darmo bez rejestracji?

Gdzie oglądać filmy online za darmo? Seriale online i filmy w ostatnich latach robią furor…