Jeśli korzystasz aktywnie z internetu na pewno posiadasz konta na wielu różnych portalach, od Facebooka począwszy, po inne Social Media jak Twitter, Instagram czy Pinterest, a na kontach w portalach horyzontalnych, takich jak Onet czy portalach VOD kończąc. Dobrą praktyką jest stosowanie różnych haseł do każdego z wymienionych portali, co zabezpiecza użytkownika przed ewentualnym atakiem hakerskim, włamem osoby trzeciej i kradzieżą danych, które później mogłyby posłużyć do niekoniecznie zgodnych z prawem celów. Niestety często zdarza się, że mają dużo różnych konta, loginów, adresów e-mail czy haseł zapominamy je w momencie, kiedy musimy się zalogować. Bardzo często przytrafia się to użytkownikom na Facebooku. Dziś opowiemy więc jak odzyskać hasło do Facebooka. Przedstawiamy dwie, szybkie metody na odzyskanie hasła na FB. Pierwsza z nich odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej, druga zaś bezpośrednio na Facebooku. Do dzieła więc – wspólnie odzyskajmy Twoje hasło facebookowe!

Hasło na Facebooku – przypomnienie hasła FB

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, ale pamiętasz login lub adres e-mail możesz skorzystać z pomocy, jaką oferuje portal Facebooka. Wystarczy, ze podczas logowania wybierzesz opcję „Nie pamiętam hasła” lub „Nie pamiętam nazwy konta” (jak na grafice poniżej), a ukaże Ci się formularz z prośba o wypełnienie pola z adresem e-mail. Na wskazany adres przyjdzie mail umożliwiający zresetowanie Twojego hasła Facebook.

resetowanie hasła facebook(Jak odzyskać hasło FB? Wystarczy je zresetować!)

Tak więc w kilku krokach omówmy sobie jak przywrócić hasło na Facebooku:

 1. Wybrać stronę logowania Facebook,
 2. Zaznaczyć opcję „Nie pamiętam hasła”,
 3. Podać swój adres e-mail, login lub numer telefonu,
 4. Wybrać jedną z opcji przysłania linku aktywującego możliwość resetu hasła na Facebooku (e-mail, telefon, konto Google),
 5. Dokonać resetu hasła.

Jak odzyskać hasło Facebook za pomocą przeglądarki?

Dla zapominalskich, którzy nie mogą sobie przypomnieć, jak brzmi ich hasło do portalu społecznościowego Facebook jest jeszcze inna deska ratunku. Przypomnienie hasła może odbywać się również za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox, która posiada taką opcję w narzędziach. W odpowiednim miejscu w opcjach możemy sprawdzić jakie jest nasze hasło do Facebooka ale również innych portali, takich jak np. Showmax. Jak więc odzyskać hasło za pomocą Mozilli? To proste, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi regułami:

 1. Wybrać w prawym górnym rogu otwartej przeglądarki „Narzędzia” (tzw. ikona hamburgera),
 2. Kliknąć w „Opcje”,
 3. Przejść do miejsca „Prywatność i bezpieczeństwo”,
 4. Znajdujemy „Dane logowania i hasła”,
 5. Klikamy „Zachowane dane logowania”,
 6. Wybieramy opcję „Wyświetla zachowane hasła”,
 7. Potwierdzamy chęć wyświetlenia haseł i wyszukujemy interesujący nas portal (w tym wypadku Facebook).

hasła mozilla firefox

(Odzyskiwanie hasła FB bezpośrednio z poziomu przeglądarki)

Zaznaczyć należy, że ta metoda odzyskiwania hasła na Facebooku sprawdza się jedynie, jeśli wcześniej byliśmy już kiedyś zalogowani na stronie FB na naszym koncie za pośrednictwem tej przeglądarki na tym komputerze. W przeciwnym wypadku radzimy zastosować pierwszą opisaną metodę odzyskania hasła Facebook.

Jak zmienić lub zresetować hasło Facebook?

Jak widać, utrata hasła swojego konta Facebook to jeszcze nie koniec świata. Na pewno nie należy się szybko załamywać, gdyż opisane metody odzyskania lub zmiany hasła są naprawdę szybkie i skuteczne. Oczywiście mogą zdarzyć się przypadki, że nasze nieskuteczne próby logowanie na Facebooku spowodowane są kradzieżą danych logowania i zmianą hasła przez osobę trzecią. W takim wypadku należy bezzwłocznie skontaktować się z administracją portalu Facebook, która na pewno pomoże nam zablokować niechciane konto na portalu społecznościowym.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak zmienić nazwę Fanpage na Facebooku?

Zmiana nazwy na Facebook’u może okazać się konieczna kiedy zmieniamy jego obszar dzi…