Home Biznes Co ciekawego znaleźć można na TikToku?
Biznes - 14 grudnia 2021

Co ciekawego znaleźć można na TikToku?

Aby zacząć zastanawiać się nad tym, co ciekawego można znaleźć na TikToku, należy zacząć od pytania – czym w ogóle jest TikTok? Chociaż nazwę tę można usłyszeć dość często, to jednak głównie wśród dzieci i młodzieży. Czy jest to aplikacja tylko dla nich?

TikTok – co to w ogóle jest?

TikTok to jedna z najbardziej popularnych aplikacji pobieranych na smartfony. Jej użytkownicy mogą tworzyć krótkie filmiki, przedstawiające przeróżne aspekty życia i dzielić się nimi z innymi. Brzmi to trochę jak odgrzewany kotlet? Niekoniecznie. Potęga TikToka wynika z nietypowego podejścia do powielania treści. Kiedy przykładowo YouTube i inne tego typu platformy nie patrzą przychylnie na powielanie tego samego pomysłu, tak TikTok właśnie na tym zbudował swoją pozycję.

Popularne formy tworzenia i powielania danych treści to na przykład challengeczyli wyzwania, które polegają na wyzwaniu do określonego działania danej osoby lub nawet całej społeczności. Jest to pewnego rodzaju łańcuszek, bo kolejne osoby wykonują tą samą czynność, przez co challenge rozprzestrzenia się dalej i zyskuje coraz to większą popularność. Innym przykładem może być trend, czyli aktualna moda, czy też kierunek rozwoju pewnych rzeczy. Przykładem tego może być wykonywanie wybranego utworu, tańca czy robienie zdjęcia określonej rzeczy. Im bardziej kreatywne podejście do panującego trendu, tym większa szansa na to, że filmik zdobędzie popularność. Aby lepiej zapoznać się z tym, jakie treści i twórcy są najbardziej znani na TikToku, warto jest sprawdzić Ranking TikTok.

Skoro wiemy już mniej więcej czym jest TikTok, to rodzi się pytanie – czy osoba dorosła może znaleźć tam coś dla siebie?

TikTok – nie tylko dla dzieci

Na TikToku znaleźć można wiele kont, które nie należą do dzieci ani nawet młodzieży. Są tam aktorzy, muzycy, przedsiębiorcy a nawet politycy! Można też spotkać matki opisujące trudy rodzicielstwa w zabawnych filmikach, porady do nauki języka czy śpiewu, treści szkoleniowe – na przykład z psychologii czy marketingu, a także porady kuchenne i przepisy na przeróżne dania – między innymi świąteczne smakołyki oraz niezbędne wskazówki jak je dobrze przygotować. Znane osoby często pokazują się tam od innej strony – zabawnej i wyluzowanej. Na TikToku znaleźć można także konta sklepów, seriali czy nawet musicali. Tak naprawdę jest tam wszystko! Każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest jednak, aby nie zniechęcić się do tej aplikacji przy pierwszym podejściu. Algorytmy TikToka potrzebują trochę czasu zanim dopasują odpowiednie treści do gustu osoby przeglądającej. Kiedy tak się jednak stanie, TikTok okazać się może skarbnicą wiedzy, o której się nam nie śniło.

TikTok dla kobiet

Jak już wiemy, na TikToku możemy znaleźć bardzo wiele treści stworzonych z myślą o kobietach. Czy poważna, dorosła kobieta, która czyta magazyn dla kobiet odnajdzie się w tym środowisku? Jest bardzo duża szansa na to, że tak. Dobrze jest czasami oderwać się od rzeczywistości i pooglądać humorystyczne sytuacje ze związkowej czy rodzicielskiej codzienności, albo znaleźć cenne porady na temat urządzania domu, gotowania czy sprzątania a co ważniejsze treści, które mogą być pomocne przy gorszych nastrojach a nawet depresji. Wszystko to podane jest w formie krótkich filmików, więc jeśli będziemy korzystać z TikToka z głową, to w bardzo krótkim czasie możemy naprawdę poszerzyć swoją wiedzę o ludziach i świecie.

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …