Home Biznes Czym jest software house i jakie projekty wykonuje?
Biznes - 15 grudnia 2023

Czym jest software house i jakie projekty wykonuje?

Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług software house’u, jednak czym dokładnie taka firma się zajmuje? Dziś wyjaśniamy, czym jest software house i jakie zamówienia realizuje, jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury!

Czym jest software house?

Firmy software house zajmują się tworzeniem aplikacji i oprogramowania na zamówienie, ale nie tylko. Usługi takiej agencji  obejmują także testowanie systemów, czy analizę danych, Big Data czy szeroko pojęte wsparcie techniczne. Jeden z warszawskich software house’u, IT Touch zajmuje się przede wszystkim projektowaniem systemów IT i ich wdrażaniem. Firma ta korzysta z technologii CRM, CMS, DMS, DEVOPS i wielu innych. Software house różni się od innych firm informatycznych tym, że skupia się głównie na tworzeniu oprogramowania, a nie na dostarczaniu sprzętu komputerowego czy usług sieciowych.

Co może stworzyć software house?

Z usług software house’u można skorzystać przy różnego rodzaju projektach, poniżej przedstawimy najczęściej realizowane usługi przez tego typu firmy.

Aplikacje webowe

Firmy software house na zamówienie klienta mogą tworzyć zaawansowane strony internetowe, systemy CMS, portale społecznościowe, platformy zakupowe, czy inne aplikacje, które działają za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Firmy te mogą dostosować funkcjonalność i wygląd aplikacji webowej do potrzeb klienta, zarówno pod kątem interakcji użytkownika, jak i integracji z innymi systemami informatycznymi.

Aplikacje mobilne

Zakres usług takiej firmy nie kończy się na aplikacjach webowych, ponieważ na zamówienie klienta, specjaliści IT stworzą także funkcjonalne aplikacje na urządzenia mobilne. Software house’y mogę stworzyć apki zarówno na systemy Android, jak i iOS, mogą to być gry, aplikacje biznesowe, czy narzędzia przydatne w codziennej pracy w danym biznesie.

Oprogramowania na zamówienie

Firmy te mogą przygotować całe oprogramowanie na zamówienie klienta, na którym może opierać się cała praca danego przedsiębiorstwa. Mogą to być oprogramowania do przechowywania dokumentów, zlecania pracy pracownikom, czy inne, uzależnione od specyfiki danej działalności. Oprogramowania dedykowane mają usprawniać zarządzanie procesami biznesowymi.

Programy Cloud Computing

Software house może stworzyć także oprogramowania, które będą działały zdalnie. Wszystkie dane, dokumenty mogą być przechowywane w chmurze, dzięki czemu nie zajmują one przestrzeni dyskowej. To świetna opcja dla firm, które w dużej mierze pracują zdalnie i potrzebują dostępu do dokumentów na tzw. home office.

Czy warto skorzystać z usług software house’u?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto takiej firmie zlecić oprogramowanie na zamówienie, które będzie uszyte na miarę danego biznesu. Dzięki dostosowaniu do wymagań klienta taka aplikacja, czy system może być w pełni dopasowana do specyfiki danej działalności. Jest to szczególnie przydatne, w przypadku niestandardowych firm, które nie potrafią znaleźć na rynku gotowego oprogramowania dopasowanego do ich potrzeb.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozjaśnić, czym dokładnie zajmują się firmy typu software house i jakie oprogramowania na zamówienie mogą stworzyć. Jak myślicie, które biznesy mogłyby skorzystać z usług takiej firmy?

Materiał partnera

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…