Home Biznes Druk 3d – nowoczesna forma produkcji
Biznes - 24 lipca 2020

Druk 3d – nowoczesna forma produkcji

Druk 3D jest nowoczesną technologią pozwalającą na tworzenie trójwymiarowych przedmiotów. Wykonywane są oczywiście na podstawie wcześniej opracowanych projektów komputerowych. Można stwierdzić, że cały ten proces polega na nakładaniu na siebie warstw materiału.

W 1984 roku Chuck Hull jako pierwszy opracował druk przestrzenny. Od tego wydarzenia upłynęło wiele lat a technologia w szybkim tempie rozwinęła się. Dziś dysponujemy sprzętem, który pozwala nam na wykonanie różnorodnych przedmiotów. Wszystko dzięki drukarką 3D.

Najpopularniejsze rodzaje druku:

  • DM – jest wyciskany przez dyszę termoplastyczny materiał,
  • MJP – utwardzany za pomocą światła, napylany cienkimi warstwami fotopolimer,
  • CJP – druk 3Dw kolorze, polegający na barwieniu gipsowego proszka tuszem,
  • SLS – Stapiane laserem cienkie warstwy proszku budulcowego,
  • DMLS – Druk 3D z metalu.

Druk trójwymiarowy dla przemysłu

W przemyśle druk 3D ma wiele zastosowań i z pewnością ułatwił życie wielu osobą. W poszukiwaniu odpowiedniej firmy, która wykona twoje zamówienia należy zwrócić uwagę na materiały, z których będą wykonywane obiekty. Wiadomo, że każdemu zależy, żeby zlecenia zostały wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, które zapewnią nam wysoką wytrzymałość. Wszystko to oferuje firma cubicinch.pl. Zapewnia szeroki wybór usług. W ich ofercie znajdziesz: części do maszyn i urządzeń, uchwyty i mocowania, obudowy, części frontowe do linii produkcyjnych, chwytaki do robotów, narzędzia montażowe oraz narzędzia do kontroli jakości. Wybierając ich, wytrzymałość zamówionych elementów i szybki czas realizacji zamówienia masz gwarantowany.

Gdzie można spotkać się z drukiem 3D?

Przede wszystkim przemysł na szeroką skalę wykorzystuje druk 3D. Można dzięki tej technologii stworzyć różnego rodzaju prototypy oraz obiekty, które następnie trafią do przemysłu samochodowego, ale również do przemysłu lotniczego. W medycynie druk przestrzenny także jest chętnie wykorzystywany. Głównie w stomatologii, protetyce oraz chirurgii.

Nie można pominąć architektów korzystających z tego wynalazku. Nie raz pewnie widziałeś wykonane przez nich projekty oraz makiety przedstawiające budowle, które jeszcze nie powstały. Ta nowoczesna technologia pozwala im na bardzo rzeczywiste pokazanie swoich projektów.

Nawet w codziennym życiu stykamy się z drukiem 3D. Wykorzystywany jest on również w produkcji zabawek, elementów gier planszowych. Tak naprawdę wszędzie, gdzie się rozejrzymy znajdziemy coś co zostało stworzone przez drukarki przestrzenne.

Sprawdź również

Zasady skutecznej wizualizacji danych

Aby przekazywać informacje w prosty i przejrzysty sposób, najlepiej jest postawić na wizua…