Home Biznes Jak technologia wspiera wędkarzy?
Biznes - 21 grudnia 2019

Jak technologia wspiera wędkarzy?

Technologia może wspierać Twoje wędkarskie hobby

Rozwój technologi wywiera ogromny wpływ na wszystkie dziedziny życia. Coraz bardziej innowacyjne wynalazki, mają za zadanie poprawić jakość naszego codziennego życia, a także ułatwić nam wykonywanie przeróżnych czynności – zarówno w przypadku sportu, sztuki i każdego innego rodzaju działań. Podobnie, jeśli chodzi o wędkarstwo, które już dawno przestało być zajęciem jedynie hobbystycznym. Aktualnie, pasjonaci wędkowania posiadają ogromną wiedzę, a także inwestują w wyposażenie, które pozwala im w jak największym stopniu realizować swoje aspiracje. Wędkarzom podczas planowania wyprawy na ryby pomaga już tylko kalendarz brań czy intuicja i doświadczenie. To właśnie oni korzystają z szerokiej oferty zdobyczy technologicznych, które wspierają ich w udanych połowach. Jakie są zatem najbardziej interesujące wynalazki, przeznaczone dla wędkarzy?

Echosondy

Echosonda, podczas wędkowania pełni dwie główne funkcje – określanie głębokości i ukształtowania dna łowiska oraz lokalizowanie ryb. Sonda wysyła wiązkę dźwięku, skierowaną w dół. Kiedy sygnał napotka przeszkodę, zawraca i trafia z powrotem do urządzenia, wizualizując informację na wyświetlaczu. Posiadając odpowiednią wiedzę na temat tego, w jakim obszarze zbiornika występują konkretne gatunki ryb, jesteśmy w stanie je zlokalizować i zidentyfikować. Obszar, w jakim echosonda zbiera informacje, zależy od głębokości – ponieważ sygnał przybiera kształt stożka, rozszerzającego się w dół, Im głębsze łowisko, tym większy będzie obszar, który zostanie zbadany przez urządzenie.

Elektroniczny sygnalizator brań z centralką

Jest to urządzenie, przydatne podczas połowów metodą gruntową i stanowi alternatywę dla sygnalizatorów mechanicznych. Stosowanie go jest dużo wygodniejsze, ponieważ sygnalizator elektroniczny, przekazuje informacje o braniu drogą radiową – co za tym idzie, jesteśmy w stanie kontrolować stan wędki znajdując się nawet w pewnej odległości od miejsca, gdzie ją zarzuciliśmy. Ponadto, informacja dociera do nas automatycznie, co sprawia, że na pewno nie chwycimy wędki za późno! Elektroniczny sygnalizator brań, pozwala także na niezwykle skuteczne kontrolowanie kilku wędek jednocześnie.

Podpórka samozacinająca

Podczas połowów, zwłaszcza nocą, zdarza się nam przegapić branie. Samozacinająca się podpórka do wędki pozwala wyeliminować ten problem. To w ostatnim czasie bardzo pożądany sprzęt wędkarski. Posiada ona specjalny zaczep na żyłkę, który sprawia, że wędka blokuje się automatycznie. Zależnie od tego, na jaką rybę czekamy, możemy ustawić parametry w podpórce, określając przy jakiej sile pociągnięcia ma się ona zaciąć. Pomoże to nam także w przypadku, kiedy musieliśmy na chwilę odejść od wędki czy udać się po coś do namiotu.

Źródło: Atlas ryb

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …