Home Biznes Jak wymienić baterię w Xiaomi Mi 9?
Biznes - 30 marca 2022

Jak wymienić baterię w Xiaomi Mi 9?

Xiaomi to jedna z najpopularniejszych marek w Polsce. Jeszcze kilka lat temu niemal nieznana, dziś cieszy się uznaniem wielu konsumentów nad Wisłą. Telefony Xiaomi są zaawansowane technologicznie, a przy tym zdecydowanie tańsze niż konkurencyjne smartfony. Wyjaśniamy, jak zmienić baterię w modelu Xiaomi Mi 9.

Xiaomi jest chińską firmą, która działa na rynku od 2010 roku, a więc pojawiła się zdecydowanie później niż konkurencja z czołówki rynku telefonów komórkowych. To jednak nie przeszkodziło jej szybko osiągnąć mocną pozycję nie tylko w Chinach, ale i na zagranicznych rynkach. Dziś wielu Polaków ma w swojej kieszeni smartfon Xiaomi. Do jednego z popularniejszych modeli należy Mi 9. My skoncentrujemy się w tym artykule na baterii w tym telefonie.

Dlaczego bateria się zużywa?

Bateria to często najsłabszy element nowoczesnego smartfonu. W tym sensie najsłabszy, że nierzadko szybko się zużywa. Nic dziwnego, nowoczesne smartfony wymagają coraz więcej energii i zużywają je coraz szybciej. Xiaomi Mi 9 ma standardowo baterię o pojemności 3300 mAh. Nie jest to najmniejsza pojemność, ale i nie największa, jaką można znaleźć na rynku. Dlaczego taka bateria się zużywa? Dużo energii pobiera długo włączony ekran. Baterię zużywają także liczne włączone aplikacje i funkcje (np. Bluetooth). Po kilku latach użytkowania można zauważyć, że bateria krótko „trzyma” i trzeba ją ładować coraz częściej.

Gdzie wymienić baterię w telefonie Xiaomi?

Trudno wygodnie użytkować telefon, gdy często trzeba go podłączać do ładowarki. Czy możliwa jest wymiana baterii Xiaomi Mi 9? Oczywiście, jak najbardziej. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z dobrego serwisu telefonów komórkowych. Taka wymiana nie zajmuje dużo czasu, a właściciel smartfonu ma pewność, że cały proces został przeprowadzony fachowo i poprawnie. Mało tego, dobry serwis zamontuje oryginalną baterię producenta.

Co z gwarancją po samodzielnej wymianie baterii?

Baterii nie należy wymieniać samodzielnie w Xiaomi Mi 9, ale i także w innych smartfonach. Należy szczególnie tego unikać, gdy urządzenie jest na gwarancji. Każda ingerencja w telefon przez nieupoważnioną osobę, przez nieautoryzowany serwis oznacza utratę gwarancji. Nieco większe pole manewru jest po okresie gwarancyjnym. Jednak nawet wtedy najlepiej oddać urządzenie w ręce doświadczonego serwisanta.

Xiaomi Mi 9 to popularny model, który jest użytkowany przez wielu Polaków. To solidne urządzenie, które jest funkcjonalne i pozwala korzystać z wielu nowoczesnych funkcji. Warto jednak dbać o jego baterię, żeby służyła jak najdłużej.

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…