Home Social Media Jak zmienić email na fb?
Social Media - 11 czerwca 2020

Jak zmienić email na fb?

Zmiana e-maila na Facebooku

Facebook jest obecnie jednym z najczęściej używanych i najbardziej rozbudowanych portali społecznościowych. Nic więc dziwnego, że na przestrzeni lat został on wzbogacony o wiele praktycznych funkcji, przez wielu użytkowników postrzeganych jako niezbędne. Jedną z takich podstawowych funkcji jest zmiana maila, wykorzystywana w wielu różnych sytuacjach. Sprawdź, jak zmienić adres email na FB.

Jak zmienić email na FB?

W serwisie Facebook zmiana maila jest stosunkowo prosta i nie wymaga skomplikowanej weryfikacji. Na skorzystanie z tej funkcjonalności najczęściej decydują się te osoby, które od momentu założenia konta zmieniły swój adres mailowy.

Zobacz też: Pokoje na FB – czym są?

Zdarza się również, że jest to podyktowane wygodą lub stanowi pewną formę obrony przed ryzykiem kradzieży konta. Ponadto wiele osób, których konta w przeszłości zostały skradzione, podejmuje decyzję o zmianie przypisanego adresu. Oto poradnik, jak zmienić email na Facebooku:

1. W prawnym górnym rogu strony, na niebieskiej wstążce, wybierz symbol trójkąta skierowanego wierzchołkiem w dół.
2. Z rozwijanej listy wybierz opcję Ustawienia.
3. Na otwartej stronie głównej ustawień znajdź i kliknij pasek Kontakt. Powinien on wyświetlać się trzeci od góry i zawierać twój aktualny adres email.
4. W otwartym menu wybierz opcję „Dodaj inny adres e-mail/numer telefonu„.
5. Po kilknięciu tej opcji powinno pojawić się okienko, pozwalające na wpisanie nowego adresu mailowego. Wpisz swój nowy email. Przed zatwierdzeniem możesz zostać poproszony o potwierdzenie swojego hasła do konta.
6. Jeśli adres email został wpisany bezbłędnie, powinieneś otrzymać na niego wiadomość z kodem weryfikacyjnym. Pamiętaj, aby sprawdzić folder SPAM.
7. Wróć na stronę Facebooka z ustawieniami konta. W zakładce Kontakt powinien wyświetlać się twój nowy adres email wraz z funkcją Potwierdź. Wybierz ją, w otwartym okienku wpisz kod, który otrzymałeś na maila i zatwierdź go.
8. Następnie możesz zamknąć okienko i ustawić nowy adres email jako główny, przy pomocy kółeczka znajdującego się po jego lewej stronie.
9. Teraz możesz usunąć stary adres email, wybierając opcję Usuń po jego prawej stronie.
10. Wybierz opcję Zatwierdź zmiany i w razie konieczności potwierdź swoje hasło.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…