Home Biznes Metaverse i VR w reklamie – poznaj nowoczesne metody promocji biznesu
Biznes - 18 marca 2022

Metaverse i VR w reklamie – poznaj nowoczesne metody promocji biznesu

Wirtualna rzeczywistość do tej pory kojarzona była głównie ze sferą rozrywkową, a to za sprawą niezwykle popularnych gier komputerowych. Okazuje się jednak, że narzędzie to posiada szereg innych zastosowań. Jednym z nich jest reklama. Dowiedz się, w jaki dokładnie sposób można wykorzystać wirtualną rzeczywistość do promocji biznesu. Poznaj też zalety nowoczesnych form reklamy w sieci! Jaka powinna być reklama, aby przekonała nabywcę do skorzystania z oferty Twojej firmy? Z jednej strony niezbyt nachalna, bo taką łatwo zrazić odbiorcę zmęczonego przesytem przekazów reklamowych. Z drugiej strony jednak reklama musi być na tyle intrygująca oraz unikalna, aby potencjalny klient się nią zainteresował. Takie możliwości oferuje innowacyjne narzędzie o nazwie metaverse. Co to takiego? Jak może pomóc Ci w promocji Twojego biznesu? Kto zajmuje się wdrażaniem tego rodzaju rozwiązań?

Co to jest metaverse?

Pojęcie to oznacza wirtualną rzeczywistość, ale w zupełnie innej, niespotykanej dotychczas odsłonie. Podstawę metaverse stanowi zaawansowana technologia 3D, co pozwala na tworzenie nieskończenie wielu wirtualnych światów. Co więcej, światy te stanowią niemal wierne odtworzenie realnej rzeczywistości!

Metaverse oznacza również możliwość stworzenia takiego świata wirtualnego, w którym da się dowolnie poruszać i wykonywać w nim konkretne aktywności jak dotykanie przedmiotów, manipulowanie nimi, a nawet modyfikowanie otoczenia.

Metaverse – zastosowanie i korzyści w biznesie

W jaki sposób można wykorzystać to ciekawe narzędzie w biznesie? Możliwości jest zaskakująco wiele. Co więcej, pojawiły się już na naszym rynku firmy i przedsiębiorstwa, które z powodzeniem wykorzystują metaverse do swoich potrzeb.

Po narzędzie to sięgnęła na przykład IKEA, dając klientom możliwość sprawdzenia, jak będą wyglądały ich wnętrza urządzone z wykorzystaniem mebli oferowanych przez firmę. Narzędzie to można wykorzystać też do stworzenia wirtualnej przymierzalni ubrań czy butów. Można również dać klientowi możliwość wirtualnego wykorzystania danego sprzętu czy urządzeni

Oferta produkcji profesjonalnych filmów reklamowych: https://www.mfa-film.pl/produkcja-filmow-reklamowych/

Zalety wykorzystania metaverse w reklamie

Decydując się na wykorzystanie tego narzędzia do promocji swojego biznesu, możesz sporo zyskać. Lista korzyści jest długa. My skupimy się jedynie na kilku najważniejszych aspektach.

Możliwość nawiązania pełniejszej interakcji z Klientem

Świat metaverse zmienia klienta z biernego obserwatora w aktywnego uczestnika wykreowanej rzeczywistości. Oznacza to, że może on lepiej poznać – niemal namacalnie – dany produkt. Metaverse daje mu możliwość dotknięcia, zmodyfikowania oraz użycia wybranego artykułu w określony sposób.

Aranżacja dowolnej przestrzeni

Dzięki tej nowoczesnej technologii możesz umieścić reklamę swojego produktu w takiej scenerii, jaką sobie tylko wyobrazisz. Co ważniejsze, narzędzie to pozwoli wiernie odwzorować wskazane przez Ciebie dowolne miejsce. Taki realizm o wiele lepiej przemówi do klienta.

Sposób na oszczędność środków

W reklamie metaverse możesz umieścić cyfrowe, w pełni funkcjonalne odpowiedniki swoich produktów. Nie będziesz musiał jednak wydawać dodatkowych pieniędzy na stworzenie ich fizycznych prototypów.

Gdzie szukać wsparcia we wdrożeniu tego rozwiązania?

Najlepiej zaufać w tej kwestii profesjonalnemu studiu filmowemu, które zajmuje się tworzeniem i opracowywaniem reklam dla różnych gałęzi biznesu. Jednym z takich usługodawców jest studio filmowe MFA Filming Studio z Będzina.

MFA Filming Studio jako jedyne w Polsce posiada system Motion Capture (moCap), który umożliwia przechwytywanie ruchów aktorów i przenoszenie ich do przestrzeni 3D. MFA Filming Studio posiada też doświadczenie w wirtualnych produkcjach. Specjalizuje się również w kompleksowym tworzeniu świata metaverse [https://www.mfa-film.pl/metaverse-swiat-wirtualny/] w reklamie, filmie, grach i aplikacjach.

Studio posługuje się przy tym najnowocześniejszym sprzętem i nowoczesną technologią. Dzięki temu kompleksowemu zestawieniu studio MFA jest cenionym specjalistą od metaverse na rynku polskim.

Podsumowując – jeśli chcesz, aby Twoja firma wyprzedziła skutecznie konkurencję, rozważ możliwość wykorzystania narzędzia, jakim jest reklama metaverse. To innowacyjne rozwiązanie pomoże Ci wykreować taką wirtualną rzeczywistość, którą pokochają Twoi stali klienci. Nowi natomiast z pewnością nie przejdą obojętnie obok Twojej oferty!

Reklama metaverse, wprowadzona przy pomocy specjalistów, to najskuteczniejsze narzędzie promocji, którym możesz się posłużyć bez względu na swoją branżę.

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…