Home WEB i technologie Na czym polega praca Junior WordPress Developera?
WEB i technologie - 2 lutego 2022

Na czym polega praca Junior WordPress Developera?

Środowisko WordPress jest coraz częściej wykorzystywane w celu szybkiego tworzenia świetnie wyglądających stron internetowych. Bogactwo dostępnych funkcjonalności i prosta edycja treści przez późniejszych użytkowników takiej strony sprawiają, że wpisując “junior wordpress developer praca” w wyszukiwarce Google uzyskamy masę wyników.. Na czym polega praca programisty WordPress i jakie umiejętności musi mieć kandydat na to stanowisko?

Co to jest WordPress?

Początki środowiska WordPress sięgają 2003 roku – wtedy pojawiła się pierwsza wersja. WordPress oparty jest na bardzo popularnym języku programowania PHP, a bazy danych korzystają z technologii MySQL. Wykorzystanie powszechnie znanych języków sprawia, że obsługa stron postawionych na WordPressie nie jest problemem dla większości programistów.

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treściami. Jest to pewnego rodzaju CMS pozwalający na proste dodawanie, edycję i usuwanie treści na stronie. Z tego względu jest bardzo prostu w obsłudze dla właściciela strony lub osób pracujących na niej. Strony w WordPress świetnie sprawdzają się np. jako blogi.

Junior WordPress Developer – praca dla początkującego programisty?

Programowanie stron w tym środowisku wymaga podstawowej znajomości języków PHP i MySQL. Ze względu na dużą popularność, dla przyszłych programistów dostępne jest wiele instrukcji. WordPress to także gotowe moduły i mechanizmy, które w prosty sposób można dodawać do strony. Junior WordPress Developer to praca dla osób z niewielkim doświadczeniem w programowaniu. Pozwala wiele się nauczyć, a próg wejścia nie jest duży. Aby poznać środowisko WordPress można samodzielnie uczyć się korzystając z darmowego konta w WordPress. Podstawowa konfiguracja strony internetowej w tym środowisku nie wymaga wiedzy programistycznej, może to zrobić nawet laik.

Jednocześnie WordPress może być środowiskiem, które z pewnością pozwoli znaleźć pracę w przyszłości. Dziś ponad 30% stron internetowych na świecie działa właśnie w oparciu o WordPressa.

Jakie umiejętności musi mieć Junior WordPress Developer?

Pracując jako młodszy programista WordPress nie trzeba posiadać znajomości wielu języków programowania i bardziej zaawansowanych technologii. Junior WordPress Developer jest pracą dla osób ze znajomością HTML, CSS, PHP i JavaScript. To podstawowe języki programowania, które programiści poznają już na wczesnych etapach nauki. Dodatkowo warto dobrze znać samo środowisko WordPress, a także WooCommerce. To wtyczka do WordPressa pozwalająca na utworzenie sklepu internetowego z pełną funkcjonalności. Z tego względu jest często stosowana na wielu stronach z branży e-commerce.

Gdy znajdziemy ogłoszenie “Junior WordPress Developer – praca” możemy mieć pewność, że wymagania stawiane przed kandydatem będą nieco niższe, niż u innych programistów. Jednocześnie ścieżka rozwoju młodszego programisty WordPress jest bardzo rozbudowana. Stając się specjalistą, a następnie ekspertem w zakresie projektowania i obsługi stron WordPress z pewnością nie można narzekać na brak ofert pracy.

Sprawdź również

Subskrypcja – co to jest i jak działa?

Subskrypcje stały się dziś powszechne, oferując klientom dostęp do różnorodnych usług i pr…