Home WEB i technologie Na czym polega praca Junior WordPress Developera?
WEB i technologie - 2 lutego 2022

Na czym polega praca Junior WordPress Developera?

Środowisko WordPress jest coraz częściej wykorzystywane w celu szybkiego tworzenia świetnie wyglądających stron internetowych. Bogactwo dostępnych funkcjonalności i prosta edycja treści przez późniejszych użytkowników takiej strony sprawiają, że wpisując “junior wordpress developer praca” w wyszukiwarce Google uzyskamy masę wyników.. Na czym polega praca programisty WordPress i jakie umiejętności musi mieć kandydat na to stanowisko?

Co to jest WordPress?

Początki środowiska WordPress sięgają 2003 roku – wtedy pojawiła się pierwsza wersja. WordPress oparty jest na bardzo popularnym języku programowania PHP, a bazy danych korzystają z technologii MySQL. Wykorzystanie powszechnie znanych języków sprawia, że obsługa stron postawionych na WordPressie nie jest problemem dla większości programistów.

WordPress jest jednym z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treściami. Jest to pewnego rodzaju CMS pozwalający na proste dodawanie, edycję i usuwanie treści na stronie. Z tego względu jest bardzo prostu w obsłudze dla właściciela strony lub osób pracujących na niej. Strony w WordPress świetnie sprawdzają się np. jako blogi.

Junior WordPress Developer – praca dla początkującego programisty?

Programowanie stron w tym środowisku wymaga podstawowej znajomości języków PHP i MySQL. Ze względu na dużą popularność, dla przyszłych programistów dostępne jest wiele instrukcji. WordPress to także gotowe moduły i mechanizmy, które w prosty sposób można dodawać do strony. Junior WordPress Developer to praca dla osób z niewielkim doświadczeniem w programowaniu. Pozwala wiele się nauczyć, a próg wejścia nie jest duży. Aby poznać środowisko WordPress można samodzielnie uczyć się korzystając z darmowego konta w WordPress. Podstawowa konfiguracja strony internetowej w tym środowisku nie wymaga wiedzy programistycznej, może to zrobić nawet laik.

Jednocześnie WordPress może być środowiskiem, które z pewnością pozwoli znaleźć pracę w przyszłości. Dziś ponad 30% stron internetowych na świecie działa właśnie w oparciu o WordPressa.

Jakie umiejętności musi mieć Junior WordPress Developer?

Pracując jako młodszy programista WordPress nie trzeba posiadać znajomości wielu języków programowania i bardziej zaawansowanych technologii. Junior WordPress Developer jest pracą dla osób ze znajomością HTML, CSS, PHP i JavaScript. To podstawowe języki programowania, które programiści poznają już na wczesnych etapach nauki. Dodatkowo warto dobrze znać samo środowisko WordPress, a także WooCommerce. To wtyczka do WordPressa pozwalająca na utworzenie sklepu internetowego z pełną funkcjonalności. Z tego względu jest często stosowana na wielu stronach z branży e-commerce.

Gdy znajdziemy ogłoszenie “Junior WordPress Developer – praca” możemy mieć pewność, że wymagania stawiane przed kandydatem będą nieco niższe, niż u innych programistów. Jednocześnie ścieżka rozwoju młodszego programisty WordPress jest bardzo rozbudowana. Stając się specjalistą, a następnie ekspertem w zakresie projektowania i obsługi stron WordPress z pewnością nie można narzekać na brak ofert pracy.

Sprawdź również

Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Hakerzy, złodzieje lub służby mogą dziś mieć dostęp do naszego urządzenia głównie za pomoc…