Home Telewizja Najpopularniejsze stacje telewizyjne w 2019 roku – ranking
Telewizja - 21 lipca 2019

Najpopularniejsze stacje telewizyjne w 2019 roku – ranking

Które stacje telewizyjne najchętniej wybierają Polscy?

Mimo, że postęp technologiczny sprawia, że mamy bardzo szeroki wachlarz możliwości w kwestii dostępu do mediów, informacji i rozrywki (netflix, streamingi, youtube itp.) to wciąż telewizja jest najpopularniejszym medium w naszym kraju. Chcąc zaistnieć z przekazem reklamowym agencje przygotowujące kampanie medialne nie mogą zapominać o stacjach telewizyjnych, które mają dużą siłę oddziaływania na widza. Jakie stacje telewizyjne najchętniej oglądają Polacy?

Niczym Adaś Miauczyński z Dnia Świra, wielu Polaków każdego wieczora po powrocie do domu, włącza od razu telewizor. Telewizja stała się częścią naszego życia i nawet rozwój nowych technologii niewiele tu zmienia. Jest to trend, który muszą brać pod uwagę firmy chcące budować kampanie wizerunkowe. Jakie zatem są najpopularniejsze stacje telewizyjne w Polsce?

Najchętniej oglądane stacje TV w Polsce

Według danych Wirtualne Media ze stycznia 2019 roku najchętniej oglądamy poniższe stacje:

TVP1 – czyli Telewizja Polska, przez długi czas, aż do lat 90-tych była jedynym dostępnym kanałem telewizyjnym w Polsce. Obecnie samo TVP ma kilka kanałów tematycznych jak chociażby TVP Historia, TVP Seriale, TVP Rozrywka, czy TVP ABC. Telewizja Polska jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów w Polsce, którego udział w rynku, w 2019 roku wynosi blisko 10%.

Polsat – popularność tej stacji wzrasta z roku na rok i obecnie jej udział w rynku wynosi aż 10,50%. Stacja zaczęła nadawać pod koniec 1992 roku i jest pierwszym komercyjnym kanałem, który uzyskał koncesję na ogólnopolskie nadawanie. Jest to główny konkurent TVP w walce o oglądalność. Polsat również posiada programy tematyczne np. Polsat Sport, Polsat Wydarzenia, czy Polsat Pogoda. Logiem stacji jest charakterystyczne słoneczko.

TVN – stacja swoje nadawanie rozpoczęła w 1997 roku. Popularność zyskała przede wszystkim dzięki programom, w których można było wygrać wielkie pieniądze np. „Big Brother”, „Agent” oraz „Milionerzy”. W 2019 roku TVN jest trzecią najpopularniejszą stacją w naszym kraju. Obecnie rekordy popularności bije „Kuba Wojewódzki”, który jeszcze kilka lat temu miał swój program na Polsacie. Tak jak w przypadku wcześniej wymienionych stacji telewizyjnych, tak i TVN posiada swoje programy tematyczne.

TVP2 – Drugi kanał Telewizji Polskiej działa od 1970 roku, co czyni ją obok TVP1 jedną z najstarszych stacji telewizyjnych w Polsce. Dwójka ma bardzo różnorodny program. Znajdziemy tutaj zarówno programy informacyjne jak i seriale i program śniadaniowy. W ramówce znajdują się też programy dedykowane dla osób niesłyszących i mających problemy ze słuchem.

TVN24 – Jest to pierwszy w Polsce kanał telewizyjny poświęcony stricte przekazywaniu informacji widzom. W ramówce więc nie znajdziemy seriali, kabaretów, teleturniejów itp. Nie zabraknie za to wywiadów, przeglądów prasy, politycznych wydarzeń itp. Chcąc być na bieżąco z sytuacją w kraju i na świecie warto zajrzeć do TVN24!

TV4 – to żartobliwie mówiąc Arsenal Londyn wśród polskich stacji telewizyjnych, wiecznie na czwartym miejscu. Powstała na początku XXI wieku i od tego czasu nie schodzi poniżej pewnego poziomu oglądalności, aczkolwiek wiele brakuje jej do czołowej trójki. TV4 w przeciwieństwie do reszty najpopularniejszych stacji nie ma swoich programów tematycznych.

A Wy jakie stacje telewizyjne najchętniej oglądacie?

Sprawdź również

Najlepsze seriale SF w 2020 roku

Magia seryjnych produkcji – seriale sf 2020 Któż z nas nie lubi seriali? Chyba fakty…