Home Biznes Nieruchomości od dewelopera w Łodzi – przegląd rynku 2022
Biznes - 14 lipca 2022

Nieruchomości od dewelopera w Łodzi – przegląd rynku 2022

Polska mieszkaniówka nieustannie idzie w górę, i dobrym przykładem nieuchronnie rosnącego popytu oraz cen mieszkań jest właśnie Łódź. To miasto przyciąga wiele grup potencjalnych nabywców nieruchomości – od inwestorów z kraju i spoza jego granic po młode rodziny i ludzi czynnych zawodowo, poszukujące własnego “M”.

Dzisiaj rozmawiamy o tym, co się dzieje na rynku pierwotnym Łodzi – co się buduje, jaka jest polityka cenowa i geografia działalności deweloperskiej.

Gdzie szukać mieszkań – mapa

Łódź jest bardzo atrakcyjnym terenem dla deweloperów – inwestycje tu rosną, jak grzyby po deszczu, i każdy skrawek ziemi nadającej się pod zabudowę mieszkaniową nie umyka uwadze inwestorów. Nowe bloki i apartamentowce powstają wszędzie, od Śródmieścia po obrzeża miasta.

Okolice centrum – czyli takie osiedla administracyjne, jak Śródmieście, Stary Widzew,  Katedralna, Górniak, Bałuty Doły, Stare Polesie – są przeważnie zarezerwowane dla budownictwa o podwyższonym standardzie. Powstają tu apartamenty inwestycyjne, wille miejskie, luksusowe wielorodzinne kompleksy.

Nieco bardziej oddalone od centrum osiedla – zwłaszcza Stoki, Mileszki, Złotno, Widzew Wschód, Rokicie, Julianów – są obszarem o wyraźnym charakterze mieszkaniowym. Toteż tu buduje się głównie tradycyjne osiedla wielorodzinne o średniowysokiej zabudowie.

Nie zapominajmy też o przedmieściach i krańcowych dzielnicach Łodzi – tutaj powstają przeważnie inwestycje dla tych, którzy pragną zamieszkać w oddali od miejskiego zgiełku, czyli kompleksy jednorodzinne o różnorodnej zabudowie.

Wszystkie dostępne oferty można znaleźć na interaktywnej mapie nowych mieszkań w Łodzi.

Mieszkania od dewelopera – w jakim formacie?

Łódzki rynek pierwotny może pochwalić się naprawdę bogatym wyborem nieruchomości – w obrębie miasta działają liczni deweloperzy mający różnorodne kierunki specjalizacji, a zasób terenów nadających się pod zabudowę również jest dość duży.

Co powstaje w Łodzi?

  • tradycyjne wielorodzinne osiedla oraz wolnostojące budynki mieszkalno-usługowe o różnorodnym standardzie i specyfice – większość z nich jednak cechuje modernistyczna stylistyka i podwyższony standard wykończenia;
  • inwestycje mieszczące się w zrewitalizowanych obiektach – kamienicach, byłych fabrykach, zakładach, szpitalach oraz innych budowlach mających wartość architektoniczną i znajdujących się w atrakcyjnych częściach miasta;
  • jednorodzinne domy (szeregowe, bliźniacze, wolnostojące) i wille miejskie – ten typ nieruchomości cieszy się dość dużą popularnością, i kameralne inwestycje powstają w wielu cichych i otoczonych zielenią zakątkach Łodzi oraz na jej przedmieściach.

Mieszkania w Łodzi nie należą do najprzystępniejszych cenowo, ponadto ceny stopniowo idą w górę, osiągając tempo wzrostu nawet do kilkudziesięciu procent rocznie.

Jednak popyt na mieszkania wcale nie maleje, i większość lokali zostaje wyprzedanych już na etapie realizacji inwestycji, a czas oczekiwania na oddanie do użytku wynosi średnio od roku do półtora.

Sprawdź również

Buty Infinite Elite Under Armour Recenzja

Zastanawiasz się nad produktami Under Amour? Prowadzisz aktywny tryb życia? Jeżeli tak to …