Home Biznes Nowoczesne garaże drewniane w zgodzie z naturą – Eko-Architektura
Biznes - 23 sierpnia 2021

Nowoczesne garaże drewniane w zgodzie z naturą – Eko-Architektura

Dla każdego jest raczej oczywiste, że współczesne budownictwo nie ma zbyt wiele wspólnego z ekologią. Dzisiaj skupimy się na tym, co można zrobić, żeby miało. Jak się okazuje – całkiem rozsądną alternatywą okazują się budowle z drewna. Dlaczego właśnie drewno? O tym opowie nam nieco więcej Pan Przemysław Balcewicz, dyrektor Eko-Architektury, która jako lider w branży producentów budowli drewnianych, przykłada się do poprawy stanu środowiska każdego dnia.

Jaka jest główna misja Eko-Architektury?

Myślę, że każdy z zespołu Eko-Architektury ma poniekąd swoją misję, którą wypełnia. Dla mnie jest to propagowanie ekologii w budownictwie, ponieważ jest to jeden z obszarów gospodarki, które powodują największe zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Chcę pokazać – zarówno klientom, inwestorom, jak i firmom budowlanym, że istnieje rozsądna alternatywa.

W jaki sposób próbują Państwo walczyć z nieekologicznym budownictwem?

W Eko-Architekturze robimy to, po prostu wykonując swoją pracę. Bowiem cały system logistyczno-produkcyjny naszej firmy jest skonstruowany tak, aby po prostu było ekologicznie. Zaczyna się to już od chwili, gdy ekipa drwali udaje się do lasu na wycinkę:

  • Drewno jest odnawialne i biodegradowalne
  • Jego pozyskanie pochłania stosunkowo niewielką ilość prądu, paliwa i innych zasobów, co ogranicza emisję spalin i gazów cieplarnianych
  • Materiał charakteryzuje się stosunkowo małym ciężarem, dzięki czemu łatwiej go przewieźć
  • Obróbka drewna nie wymaga użycia wysokiej temperatury, dzięki czemu nie pochłania tak dużo energii i paliwa, jak ma to miejsce w przypadku stali, cegieł czy betonu
  • Budowa domu z drewna nie wymaga ciężkiej maszynerii albo specjalistycznego sprzętu budowlanego, dzięki temu również podczas montażu ograniczamy negatywny wpływ na środowisko
  • W końcu – wszelkie budowle: domy czy garaże drewniane, jeśli je ocieplimy, są energooszczędne

Już teraz jest chyba oczywiste, jak dużej skali dotyczy ekologia związana z architekturą drewnianą. Na bieżąco edukujemy naszych klientów i innych ludzi – przedstawiamy im korzyści i przewagi drewna w stosunku do innych materiałów budowlanych.

Czy – oprócz ekologii – ze współpracy z Eko-Architekturą płyną jakieś inne korzyści?

Myślę, że we współczesnym świecie dość ważną kwestią będą koszty – w związku z czym to właśnie o nich wspomnę najpierw. Zarówno domy, szopy, domki letniskowe, jak i garaże drewniane czy altanki są kilka razy tańsze od tych, które możemy wznieść z innych materiałów. Ma to związek z kosztami pozyskania materiału budowlanego – które w przypadku stali albo cegły są wręcz ogromne.

Druga kwestia to zdrowie – z którym problemy ma bardzo duża część współczesnego społeczeństwa. Mieszkanie w drewnianym domu jest zdrowsze, ponieważ samoistnie reguluje on wilgoć i nie dopuszcza do osadzania się kurzu (dzięki swoim właściwościom elektrostatycznym). Drewno zawiera również olejki eteryczne, które wpływają niezwykle pozytywnie na układ nerwowy, a także oddechowy. Wspomagają regenerację i mają działanie relaksacyjne.

Czego potrzebuje ktoś, kto chce wybudować dom z drewna?

W zasadzie to dwóch rzeczy – terenu i chęci. Jak bowiem wspomniałem – koszt budowy konstrukcji drewnianej, nawet jeśli jest to energooszczędny dom klasy A, a nie garaż, jest bardzo mały. Z kolei Eko-Architektura zajmuje się wszystkim, poza samym montażem. Wystarczy więc ustalić termin, zapłacić i czekać, aż dowieziemy materiały. Potem – w ciągu dosłownie kilku dni możemy wybudować własny dom. Zapewniam, że dostarcza to mnóstwo zabawy i satysfakcji!

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

Sprawdź również

Znaczenie działu HR we wdrażaniu i stosowaniu metodyki DevOps

DevOps to metodyka, której celem jest przyspieszenie procesu tworzenia oprogramowania, dos…