Home Biznes Owocowo-warzywne paczki dla pracowników – dlaczego warto?
Biznes - 27 kwietnia 2022

Owocowo-warzywne paczki dla pracowników – dlaczego warto?

Wymagania pracowników stają się coraz większe. Wielu pracodawców decyduje się więc na wprowadzenie w swoich firmach pozapłacowych dodatków do wynagrodzenia. Pomysłów na pracownicze benefity pozapłacowe jest obecnie całe mnóstwo. Do tych bardziej ciekawych zalicza się owoce do biura. Na dostarczanie pracownikom owocowych, a często owocowo-warzywnych paczek decyduje się coraz więcej pracodawców. Okazało się bowiem, że jest to benefit, który przynosi korzyść nie tylko pracownikom, ale także pracodawcom.

Jakie produkty można zapewnić pracownikom?

Najwięcej firm decyduje się na dostarczanie pracownikom owoców do biura. Owocowe paczki mogą bardzo mocno różnić się zawartością, ale dzięki temu mogą trafiać w gusta większości pracowników. Na ogół owoce do biura to paczki, w których znajdują się krajowe jabłka. Każdy taki zestaw może zostać uzupełniony owocami egzotycznymi. W paczce mogą znaleźć się banany, pomarańcze, kiwi, winogrona, ananasy. Każda paczka może zostać wzbogacona o owoce sezonowe. W sezonie jesienno-zimowym istnieje możliwość zamówienia zestawów dodatkowo zawierających imbir, miód, cytryny. Coraz więcej firm decyduje się dostarczać pracownikom także przekąski warzywne. Może to być na przykład pokrojona w słupki marchewka, pokrojona kalarepa czy pomidorki koktajlowe.

Gdzie zamawiać owoce do biura?

Dla firm, które decydują się zapewnić pracownikom owoce do biura jest to bardzo istotne pytanie. Okazuje się, że dzisiaj z zakupem owocowo-warzywnych paczek nie ma najmniejszych problemów. Nie trzeba do tego nawet angażować pracowników. Na rynku działają bowiem firmy dostarczające do biur owoce oraz warzywa. Jedyne, co trzeba zrobić, to złożyć zamówienie. Co więcej, paczki owocowo-warzywne można zamawiać z dostawą zarówno do firmy, jak i do domu pracownika. Dzięki temu z owoców i warzyw będą mogli korzystać także pracownicy, którzy pracują zdalnie. Wszystkie produkty, które znajdują się w paczkach są świeże i pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców i importerów. Co ważne, można wybierać nie tylko spośród różnorodnego asortymentu. Poszczególne skrzynki mogą różnić się też wielkością.

Co zyskują pracodawcy zapewniający pracownikom owoce i warzywa?

Wszystkie benefity pozapłacowe przynoszą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pokazują, że pracownik jest dla pracodawcy bardzo ważny. Owoce i warzywa w pracy mogą też bardzo skutecznie motywować pracowników do wydanej pracy. Jednocześnie też pracodawcy zyskują lojalnych pracowników. Pracodawcy, którzy troszczą się o zdrowie pracowników zyskują jeszcze coś więcej. Owoce i warzywa są cennym źródłem witamin, które wzmacniają odporność organizmu. Dzięki temu pracownicy rzadziej chorują, a liczne absencje przestają dezorganizować pracę firmy. Warto podkreślić, że firmy zapewniające pracownikom świeże owoce i warzywa są postrzegane jako nowoczesne. Ich pozycja na rynku pracy jest więc bardzo wysoka. Jest im o wiele łatwiej znaleźć wysokiej klasy specjalistów. Większość z nich wiąże się z pracodawcą na bardzo długo.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://dailyfruits.pl/prezenty-wielkanoc/

Sprawdź również

Czym jest lokalne SEO? Czy warto w nie zainwestować?

Szukając sposobów, by zwiększyć widoczność swojego biznesu w regionie, warto zainwestować …