Home Biznes Owocowo-warzywny dodatek dla pracowników – sprawdź, dlaczego warto!
Biznes - 18 sierpnia 2022

Owocowo-warzywny dodatek dla pracowników – sprawdź, dlaczego warto!

Przedsiębiorstwa wprowadzające pozapłacowe elementy motywacyjne wśród pracowników zyskują nie tylko przewagę konkurencyjną, ale budują lojalność i utrzymują kapitał ludzki na wysokim poziomie. Dlaczego warto przemyśleć inwestycję w owocowo-warzywny dodatek dla pracowników i z jakiego powodu to się naprawdę opłaca?

Dlaczego firmy powinny zainteresować się pozapłacowymi czynnikami motywacji?

Pracodawcy poprzez obdarowanie pracowników upominkami, w tym benefitami owocowo-warzywnymi wywołują naturalnie zasadę wzajemności, która odbija się pozytywnie na zawodowych relacjach, na budowaniu lojalności i większej wydajności. Zasada wzajemności powstaje w momencie, kiedy pracodawca inwestuje dobrowolnie w pracownika i właściwie niczego nie wymusza, tylko okazuje szacunek. Zasada wzajemności obowiązuje nie tylko w marketingu, przy sprzedaży bezpośredniej, ale nawet w tworzeniu relacji międzyludzkich od absolutnych podstaw, w tym właśnie zawodowych. Owocowo-warzywny dodatek dla pracowników pełni nie tylko funkcję prezentu, ale zapewnia większą motywację i wprowadza potencjał zdrowego stylu życia na poziomie całej organizacji. Jest również bardzo prosty do zorganizowania – firmy takie jak https://takeafruit.pl/ zajmują się przygotowaniem i dostawą owoców bezpośrednio do biura.

Czy warto inwestować w owocowo-warzywne dodatki dla pracowników?

  • Pozytywny wpływ na całą kulturę organizacji i możliwość wywołania zasady wzajemności.
  • Większa wydajność pracowników, którzy czują się doceniani w środowisku zawodowym.
  • Stosunkowo niski koszt benefitu w porównaniu do odczuwalnych zysków ekonomicznych.
  • Wiele możliwości konfiguracji, w tym sezonowe, świąteczne, w ramach okresowych premii.
  • Budowanie zdrowego stylu życia wśród pracowników.
  • Przetestowanie pozapłacowych elementów motywacyjnych w praktyce.
  • Rozbudowa systemu motywacyjnego o bardzo modne benefity.

Co zyskuje przedsiębiorca na benefitach dla pracowników?

Wspomniana wcześniej zasada wzajemności wpływa naturalnie na wydajność i uruchamia chęć pracownika do odwdzięczenia się firmie. Nawet niewielki dodatek w postaci owocowo-warzywnej posiada znaczący wpływ na psychikę, na wewnętrzne poczucie docenienia przez przedsiębiorstwo. Niektóre firmy stosują owocowe czwartki, albo inne systemy wewnętrznej integracji, a do tego funkcjonujące w duchu zdrowego odżywiania i ograniczania stresu. Owocowo-warzywne benefity to jasna wiadomość od pracodawcy, że docenia pracownika i życzy zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Dlaczego warto testować różne techniki motywacyjne?

Teoria motywacji, szczególnie wewnętrznej i zewnętrznej działa i to na każde przedsiębiorstwo. Aktualnie działalności gospodarcze odchodzą od metody kija i marchewki na rzecz pobudzenia inspiracji, motywacji wewnętrznej. Najlepsze marki odkrywają w swoich pracownikach talenty i określają ścieżki kariery. A benefity, w tym owocowo-warzywne pomagają w przygotowaniu tego procesu i przetestowaniu zachowań pracowników po otrzymaniu nawet drobnego upominku. Niewielki prezent okazuje się często krytyczny dla zachowania pracowników w środowisku zawodowym przepełnionym stresem. Pracodawcy powinni stosować nowoczesne techniki motywacji w celu ustabilizowania kapitału ludzkiego.

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…