Home Biznes Planujesz przejście na internet światłowodowy? Sprawdź jego dostępność w Polsce!
Biznes - 7 listopada 2022

Planujesz przejście na internet światłowodowy? Sprawdź jego dostępność w Polsce!

Internet światłowodowy zapewnia najlepszą jakość połączenia, ale nie wszędzie jest dostępny. Planując zmianę usług internetowych, warto dokładnie sprawdzić, czy w naszym rejonie jest możliwe podłączenie światłowodu. Zobacz, jak szybko i skutecznie można to zrobić, aby cieszyć się niebawem możliwie najszybszym łączem internetowym!

Mapa dostępności internetu światłowodowego

Chociaż został wynaleziony już w latach 70. XX w., światłowód znajduje coraz więcej zastosowań w sektorze komunikacyjnym i nie tylko. Na co dzień przyczynia się przede wszystkim do łatwiejszej pracy wielu osób – internet światłowodowy zapewnia bowiem znacznie wyższą prędkość pobierania i wysyłania danych. Rozważając zakup stacjonarnego internetu światłowodowego, wpierw należy jednak dokładnie sprawdzić, czy w naszej lokalizacji istnieje możliwość skorzystania z takiej usługi.

Linie światłowodowe nie są dostępne jeszcze w całej Polsce. Z roku na rok zakres ten jest jednak coraz większy. Zasięg światłowodu możesz sprawdzić na stronie NEXERY. Dzięki intuicyjnej mapie możliwe jest sprawdzenie dostępności szybkiego internetu w czterech regionach NEXERY:

  • Warmii i Mazur,
  • Kujawach z Pomorzem i Mazowszem,
  • Łódzkim,
  • Świętokrzyskim.

Mapa jest intuicyjna i prosta w obsłudze – wystarczy powiększyć wybrany jej fragment, np. zamieszkiwane województwo, aby sprawdzić szczegółową dostępność w regionie.

Gdzie jest dostępny światłowód?

Internet światłowodowy dostępny jest we wszystkich największych miastach Polski. Największe trudności z wyborem tej technologii mogą mieć mieszkańcy mniejszych miejscowości i wsi. Jednak, jak można się przekonać na podstawie danych udostępnianych przez NEXERĘ, geograficzny zasięg światłowodu jest coraz większy. Zwiększa się również poziom zagęszczenia infrastruktury lokalnej, która zaczyna być sprawnie prowadzona do coraz mniejszych miejscowości tak, aby każdy mógł cieszyć się najszybszym internetem stacjonarnym.

Ile trwa montaż linii światłowodowej?

Instalacja internetu w lokalizacji, w której jest dostępna sieć światłowodowa, wymaga jedynie poprowadzenia połączenia z centrum przesyłowego do lokalnego dystrybutora. Z perspektywy kupującego finalna instalacja, która może wymagać naszej obecności, będzie zajmowała taki sam okres, jak montaż przeprowadzany w lokalizacji, w której już wcześniej była dostępność światłowodu. Pierwszym krokiem dla osób, które są zainteresowane możliwie najszybszym łączem, będzie oczywiście szybkie sprawdzenie mapy dostępności światłowodu!

Sprawdź również

Praca w social media – plusy i minusy, które musi poznać każdy

Jedną z bardziej przyszłościowych profesji jest praca w social media. Dla wielu jest to za…