Home Biznes Poradnik jak kupić dobrą zmywarkę
Biznes - 6 lipca 2021

Poradnik jak kupić dobrą zmywarkę

Wszyscy znamy tę bolączkę aż za dobrze – przyszedł czas na wymianę sprzętu AGD, jako że właśnie skończyliśmy renowację naszej przestrzeni mieszkalnej lub też jeden z modeli którego szczęśliwymi posiadaczami byliśmy na dobre odmówił posłuszeństwa. W takim wypadku korzystając z chwili wolnego czasu zaczynamy przeszukiwać zasoby sieci Internet lub też zaznajamiać się z ofertą lokalnych sklepów oferujących interesujące nas urządzenia. Jednakże niekiedy może się to okazać zadaniem nie lada wymagającym, szczególnie w przypadku, gdy nie mamy pojęcia na jakie aspekty zwrócić powinniśmy szczególną uwagę.

Aby w możliwie jak największym stopniu ułatwić to zadanie, postanowiliśmy przygotować przewodnik dotyczący zakupu jednego z najbardziej problematycznych urządzeń AGD jakim bez wątpienia jest zmywarka. Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego wpisu – mamy ogromną nadzieję, że rozwieje on wszelkie wątpliwości z jakimi nasi czytelnicy mogli się zmagać planując nabycie takiego produktu.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Już na samym początku ustalić należy jaki typ zmywarki nas interesuje. Warto bowiem wiedzieć, iż do wyboru mamy dwa podstawowe warianty – wolnostojący oraz przystosowany do zabudowy. Jak wiadomo, pierwszy z nich jest dedykowany klientom, którzy posiadają niewielkie kuchnie lub też dysponują ograniczoną ilością miejsca w swoim obiekcie mieszkalnym, użytkowym czy też firmowym. Jednakże w dalszym ciągu pragnęliby stać się szczęśliwymi posiadaczami produktu, który w znacznym stopniu ułatwiłby im utrzymanie wszelkiej maści zastawy kuchennej w doskonałej czystości i to przy minimalnej ingerencji z ich strony.

Co jednak interesujące, dane statystyczne jasno pokazują, że obecnie konsumenci są w o wiele większym stopniu zainteresowani wyrobami dedykowanymi pod zabudowę, co oznacza że to właśnie te produkty wyposażane są w wiele dodatkowych funkcjonalności i udogodnień, które to mogą sprawiać że codzienne dbanie o czystość naszych talerzy, misek i kubków okazać się może jeszcze większą przyjemnością. Jeżeli więc pragniemy wpisać się w obecnie obowiązujące trendy, jak najbardziej łaskawym wzrokiem spojrzeć powinniśmy na wyroby dedykowane zabudowom.

Sprzęty te wyposażone są w dwa rodzaje programatorów – jeden z nich to wariant zintegrowany, który to „chowa” się we wnętrzu zmywarki po zamknięciu jej drzwiczek, natomiast drugi określany jest przez ekspertów mianem zewnętrznego, jako że znajduje się on na froncie urządzenia i dostępny jest dla użytkownika w dowolnym momencie. Ze swojej strony pragniemy zachęcić potencjalnych klientów do zdecydowania się na drugie z rozwiązań, bowiem w zauważalnym stopniu ułatwi ono obsługę produktu, zmianę kluczowych ustawień, jak również – awaryjne zatrzymanie zmywania w przypadku, gdy we wnętrzu wyrobu znalazły się przedmioty, które zdaniem producenta pod żadnym pozorem nie powinny być wkładane do zmywarki, bowiem mogą powodować jej nieodwracalne uszkodzenie.

Klasa energetyczna

Kolejnym aspektem, którego pod żadnym pozorem nie powinniśmy traktować po macoszemu jest klasa energetyczna urządzenia, które pragniemy nabyć. Dość powiedzieć, że im jest ona wyższa, tym mniej energii elektrycznej zużywa urządzenie przy regularnej eksploatacji, co z kolei bardzo korzystnie odbijać się będzie na wysokości otrzymywanych przez nas co miesiąc rachunków za prąd.

Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy zmywarka będzie przez nas używana często, na przykład z uwagi na fakt, iż mamy dużą rodzinę lub też zmywarka służy nam do utrzymania czystości w miejscu pracy (na przykład w restauracji czy barze). Jak informują eksperci, jeżeli zdecydujemy się na zmywarkę o najwyższej dostępnej obecnie klasie energetycznej, usuwanie nieczystości z naczyń będzie nawet do 4-5 razy bardziej efektywne i oszczędniejsze od zmywania ręcznego. Co również ciekawe, może ono nam pozwolić zużyć o wiele mniej wody, za którą jak doskonale wiemy również przychodzi nam płacić po zakończeniu każdego miesiąca.

Zużycie wody

Wydajne zmywarki oferowane obecnie przez producentów cieszących się doskonałą renomą na rodzimym rynku zużywają od 7 do 12 litrów wody na cykl, co – zwłaszcza przy maksymalnym wypełnieniu urządzenia elementami zastawy do oczyszczenia – nie jest ilością, która powinna przyprawiać o zawrót głowy. Niewielkie zużycie wody połączone z ekonomicznym poborem prądu sprawi, że nawet jeżeli ze zmywarki korzystamy regularnie, z pewnością nie zauważymy wzrostu opłat, a jeżeli do tej pory bardzo często podejmowaliśmy się zmywania ręcznego – okazać się może, że będą one zauważalnie niższe, sprawiając że jednorazowy zakup zmywarki pozwolił nam na poczynienie oszczędności w ujęciu długoterminowym.

Cicha praca podczas zmywania

Aspektem nieco mniej istotnym, jednakże w dalszym ciągu kluczowym z punktu widzenia niektórych konsumentów jest generowany przez urządzenie poziom hałasu. Warto, aby był on możliwie jak najniższy, szczególnie jeżeli w naszym obiekcie mieszkalnym rezydują małe dzieci lub osoby starsze, które cenią sobie ciszę i spokój. Z naszych obserwacji jasno wynika, iż strzałem w dziesiątkę będzie w takim przypadku zmywarka legitymująca się generowanym hałasem utrzymującym się przez cały czas trwania cyklu na poziomie oscylującym w granicach 40-45 decybeli.

Tak oto prezentują się kluczowe wytyczne, które powinien wziąć pod rozwagę każdy konsument planujący zakup zmywarki – czy to w sklepie stacjonarnym czy też internetowym. Jesteśmy wręcz przekonani, że jeżeli nasi czytelnicy wezmą sobie do serca zaprezentowane przez nas w dniu dzisiejszym porady, nabyte urządzenie AGD nie tylko w stu procentach wpisze się w ich preferencje, ale także działać będzie bez najmniejszego choćby zarzutu przez wiele kolejnych lat.

Sprawdź również

Jak zorganizować konferencję w Krakowie?

Niezależnie czy jest to międzynarodowe forum, czy kameralne spotkanie branżowe, Kraków z j…