Home Biznes Pozycjonowanie a rozwój biznesu. Czy widoczność w Google to droga do sukcesu?
Biznes - 19 września 2022

Pozycjonowanie a rozwój biznesu. Czy widoczność w Google to droga do sukcesu?

Jak pozycjonowanie pomoże Ci rozwinąć biznes? Czy cały proces ma wystarczająco wiele zalet, aby w niego inwestować? Już na wstępie odpowiadamy, że tak. Bez względu na to, jaki biznes prowadzisz, Twoi klienci są w internecie, właśnie tam szukają usług, firm, którym można zaufać, wybierają marki, z którymi się utożsamiają. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? O tym poniżej.

Pozycjonowanie ‒ pierwszy krok do sukcesu 

Firma powinna przynosić zyski. Aby tak było, należy zadbać o to, by użytkownicy dowiedzieli się o jej istnieniu. Nieustannie trzeba pozyskiwać klientów i zapewnić im wysoką jakość usług. Co więcej, z tyłu głowy musimy mieć konkurencję, która, także prowadzi działania z zakresu marketingu. 

Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa pozycjonowanie? Celem pozycjonowania jest uzyskanie wysokich pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu, jeśli użytkownik wpisze w wyszukiwarkę frazę związaną z naszym biznesem, w wynikach wyszukiwania zobaczy naszą witrynę. A to w znacznym stopniu zwiększy szanse na konwersję. 

TOP10 ‒ Twojej witryny nie może tam zabraknąć

Jak już wspominaliśmy, przemyślane prace w obrębie strony www i poza nią, prowadzone zgodnie z wytycznymi Google, to droga do uzyskania miejsca w TOP10 bezpłatnych wyników wyszukiwania. Dlaczego TOP10 jest tak ważne dla Twojego biznesu? 

  • Wartościowy ruch ‒ największy wartościowy ruch odnotowują witryny, które wyświetlają się właśnie w TOP10, najlepiej w TOP3. Na drugą czy trzecią stronę wyników wyszukiwania zagląda znikoma część użytkowników. Bez względu na to, czy Twój klient szuka informacji, inspiracji czy konkretnego produktu, na 99% odwiedzi wyłącznie strony z TOP10. Jeśli Cię tam nie będzie, skorzysta Twoja konkurencja.  
  • Rozpoznawalność i wiarygodność ‒ biznesy, które zdobyły miejsce na szczycie rankingu Google, cieszą się zaufaniem, uznawane są za wiarygodne, są rozpoznawalne, wszystko to przekłada się na wyższy  współczynnik konwersji. Użytkownicy chętnie zaglądają na takie strony, zapisują się do newslettera, robią zakupy. 

Jakie działania obejmuje pozycjonowanie? 

Nowoczesne pozycjonowanie nie wygląda tak samo, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś skupiamy się na użytkownikach, na ich satysfakcji. Roboty Google doceniają witryny, które są przyjazne dla użytkowników. Witryny, które skupiają się na tym, by w sposób kontekstowy odpowiedzieć na zapytania klientów. Strony, na których publikowane są aktualne treści, budujące naturalny profil linków, są widoczne w  bezpłatnych wynikach wyszukiwania. 

O czym konkretnie należy pamiętać podczas pozycjonowania: 

  • audyt SEO
  • analiza konkurencji 
  • UX i UI
  • linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne 
  • przyjazne odnośniki (np. https://1stplace.pl/pozycjonowanie/)
  • wartościowe treści
  • optymalizacja techniczna: optymalizacja prędkości ładowania, optymalizacja kodu strony, przyjazne adresy URL, atrybuty ALT.  

Czy tylko pozycjonowanie? 

Oprócz pozycjonowania, warto zdecydować się także na inne działania z zakresu e-marketingu. Doskonałym uzupełnieniem będą: optymalizacja Profilu Firmy w Google (dawniej wizytówka Google Moja Firma), kampanie Google & Facebook Ads, działania w mediach społecznościowych. 

Rozwijaj biznes z 1stplace.pl

Szukasz fachowców, którzy wprowadzą Cię w świat marketingu internetowego i zadbają o to, by Twoja witryna stała się przyjazna dla użytkownika, widoczna w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i oczywiście, by generowała zyski? 1stplace.pl służy pomocą. 1stplace.pl to agencja marketingowa, która od lat dba o e-marketing firm o różnej specyfice działania i różnej wielkości. Zespół tworzą copywriterzy, pozycjonerzy, webdeveloperzy, specjaliści Google & Facebook Ads. 

Warto zacząć działać już dziś i jak najszybciej cieszyć się z rezultatów. 

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…