Home WEB i technologie Jak zmienić hasło w komputerze?
WEB i technologie - 15 września 2022

Jak zmienić hasło w komputerze?

Zmiana hasła w komputerze krok po kroku

Te prosto wyglądające pytanie czasami potrafi wyrządzić wiele problemów odnośnie jego realizacji. Zmiana hasła na komputerze jest rzeczą dość prostą i każdy z pomocą tego tekstu powinien bez problemu poradzić sobie ze zmianą, bądź resetowaniem swojego hasła w komputerach z systemami Windows.

Jak zmienić nasze hasło dla systemu Windows 7?

Jeżeli twój system należy do domeny powinieneś kolejno:

-> Zalogować się przy użyciu swojego konta z uprawnieniami administratora do danego komputera. Jeżeli nie masz co do tego pewności najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z administratorem IT w twojej organizacji, w celu uzyskania pomocy.

-> Wybierz przycisk start, opcję Panel sterowania, konta użytkowników, oraz Zarządzaj kontami użytkowników. Jeżeli wyświetli się nam okno, w którym możemy zmienić hasło lub prośba o potwierdzenie – wpiszmy/potwierdźmy.

-> W karcie użytkownicy, obszar – Użytkownicy tego komputera wybierz dokładne konto użytkownika, a następnie opcję Resetuj hasło.

-> Wpisz nowe hasło, następnie je potwierdź i gdy już wszystko będzie gotowe wciśnij przycisk OK.

Jak zmienić nasze hasło dla systemu Windows 10

Jeżeli znasz bieżące hasło i chcesz je zmienić, wybierz kolejno: Rozpocznij, Ustawienia, Konta, Opcje logowania. W polu Hasło wybierz przycisk Zmień i kolejno stosuj się do instrukcji.

Resetowanie hasła do konta lokalnego Windows 10:

->Wybierz link Resetuj hasło na ekranie logowania.

-> Odpowiedz na pytania zabezpieczające.

-> Wpisz nowe hasło.

-> Zaloguj się na swoje konto przy użyciu nowego hasła (procedura identyczna co do pierwotnej).

Jak zmienić nasze hasło dla systemu Windows 11

Sytuacja pokrywa się co do wcześniej wymienionego Windowsa 10, jeżeli znasz bieżące hasło i chcesz je zmienić wystarczy, że wybierzesz kolejno: Rozpocznij, Ustawienia, Konta, Opcje logowania. W polu Hasło wybierz przycisk Zmień i kolejno stosuj się do instrukcji.

Tak samo tutaj w przypadku zapomnienia swojego hasła, procedura jego resetowania jest identyczna jak w Windowsie 10.

->Wybierz link Resetuj hasło na ekranie logowania.

-> Odpowiedz na pytania zabezpieczające.

-> Wpisz nowe hasło.

-> Zaloguj się na swoje konto przy użyciu nowego hasła (procedura identyczna co do pierwotnej).

Jak często zmieniać hasła na komputerze?

Odpowiedź jest prosta, najlepiej jak najczęściej, ponieważ co chwila to nowe hasło utrudnia niepożądanym osobom wtargnięcie do naszego komputera, ewentualnie innych rzeczy z nim powiązanych. Posiadanie jednego hasła przez długi okres czasu niesie za sobą ryzyko potencjalnego włamania, dlatego też ważne jest, aby w miarę możliwości zmieniać nasze hasła jak najczęściej. Natomiast optymalną ilością przyjętą odgórnie jeżeli chodzi o zmianę hasła jest częstotliwość trzydziestu dni.

Jak usunąć hasło przy uruchamianiu komputera?

Jest to mało skomplikowana rzecz, a mianowicie na samym początku musimy uruchomić nasz komputer i w trakcie jego włączania nacisnąć kombinację przycisków Win+R. W polu okienka Uruchamianie musimy wpisać wyraz ,,netplwiz”, oraz po wpisaniu zatwierdzić go przyciskiem OK. W nowym oknie musisz zaznaczyć konto, którego dotyczy resetowanie hasła i odznacz checkbox zaznaczony czerwoną ramką. Po wszystkich tych krokach kliknij w przycisk Zastosuj lub OK. W ten sposób usuniesz swoje hasło z komputera.

Jak sprawdzić jakie jest moje hasło do komputera?

Podczas uruchamiania komputera musimy w dość szybkim tempie naciskać przycisk F4, bądź F5 (w zależności od komputera) przez co twój komputer wejdzie w tryb awaryjny wyświetlając pewne menu następnie pojawi się panel logowania i bez wpisywania hasła możliwe jest zalogowanie się do konta administratora. Następnym krokiem będzie wejście w panel sterowania i usunięcie hasła. Niestety na systemie Windows nie da się zobaczyć bezpośrednio swojego hasła.

Co zrobić gdy zapomniałem hasła do komputera?

Jeżeli zapomniałeś swojego hasła wystarczy, że zrobisz kolejno wszystkie kroki wymienione wyżej, ewentualnie można je zresetować przy pomocy pytania pomocniczego, w kolejnych krokach:

-> Wybierz link Resetuj hasło na ekranie logowania.

-> Odpowiedz na pytania zabezpieczające.

-> Wpisz nowe hasło.

-> Zaloguj się na swoje konto przy użyciu nowego hasła (procedura identyczna co do pierwotnej).

  Natomiast w przypadku, gdy żaden z tych sposobów nie zadziała konieczne jest skontaktowanie się z jednym z przedstawicieli firmy Microsoft, bądź konsultacja z lokalnym informatykiem w celu uzyskania profesjonalnej pomocy odzyskania dostępu do naszego komputera, laptopa.

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…