Home WEB i technologie Nagrywanie ekranu w windows 10 z dźwiękiem i bez
WEB i technologie - 15 października 2020

Nagrywanie ekranu w windows 10 z dźwiękiem i bez

Jak nagrać ekran komputera?

Nagrywanie ekranu Windows 10 może przydać się w wielu sytuacjach np. podczas kręcenia filmów instruktażowych lub materiałów filmowych z gier. Może ułatwić nam pracę podczas codziennego korzystania z komputera. Przede wszystkim nie musimy tutaj martwić się o to, że będziemy musieli skorzystać z pomocy dodatkowej osoby. Wszystkie niezbędne narzędzia są dostępne na wyciągnięcie ręki a  Nagrywanie pulpitu Windows 10 nie wymaga bardzo zaawansowanej wiedzy czy umiejętności, o czym przekonacie się za chwilę.

Nagrywanie pulpitu Windows 10 – metoda pierwsza

Zwykle użytkownikom chodzi o nagrywanie grania w gry. Zanim przejdziemy do właściwego nagrywania ekranu komputera, najpierw potrzebujemy się dowiedzieć, czy mamy włączona opcję DVR z gry. Powinna ona być włączona, ale warto się upewnić. Idziemy więc do Ustawień > Granie > Pasek gry i sprawdzamy czy opcja Rejestruj klipy z gry oraz zrzuty ekranu i emituj je za pomocą paska gry  jest Włączona.

Skrótem, aby rozpocząć/zatrzymać nagrywanie, jest Win+Alt+R.

Następnie idziemy do pola DVR z gry. Mamy tu wybór do włączenia opcji nagrywania dźwięku. Możemy to włączyć za pomocą opcji Rejestruj dźwięk podczas rejestrowania gry. Możemy także włączyć Przechwytuj kursor myszy podczas rejestrowania. Mamy możliwość skonfigurowania:jakości dźwięku, jakości wideo, liczba klatek na sekundę.

Zobacz też: Jak sprawdzić hasło do WiFi w Windows?

Nagrywanie ekranu Windows 10 – metoda druga

W drugiej metodzie nagrywania ekranu możemy wykorzystać Rejestrator Ekranu Apowersoft. Daje on nam profesjonalne narzędzie do zastosowania podczas nagrywania ekranu Windows 10. Aplikacja pozwala na rejestrowanie na ekranie w  różnych formatach wideo. Posiada edytor który daje możliwość wyróżnienia części nagrania i dodawania przypisów w czasie rzeczywistym. Daje możliwość ustawiania planowanych zadań, co pozwala na nagrywanie ekranu podczas nieobecności w domu.

Zobacz też: Odwrócony ekran komputera – co robić?

Poniżej jest instrukcja jak nagrać ekran na Windows 10 za pomocą aplikacji

 • Pobierz Rejestrator Ekranu Apowersoft. Następnie zainstaluj na komputerze.
 • Przejdź do menu “ Opcje ” i skonfiguruj najpotrzebniejsze dla ciebie rzeczy.
 • naciśnij przycisk “ Wejście audio ” i wybierz audio spośród dźwięku systemowego, mikrofonu, lub obu źródeł jednocześnie.
 • Wybierz tryb nagrywania przechodząc do menu “ Nagrywanie ”
 • Możesz teraz nagrywać
 • Wciśnij przycisk “ Zatrzymaj ” lub F10, co spowoduje skończenie nagrywania.
 • Możesz następnie zapisać plik na dysku lokalnym.

Nagrywanie ekranu Windows 10 – trzecia metoda

Nagrywanie ekranu za pomocą aplikacji Icecream Screen Recorder. Posiada przyjazny interfejs użytkownika, co sprawia, że użytkowanie jest bardzo przyjemnie i proste. Każdy od razu odnajdzie się w tym programie, bez żadnych trudności. Posiada mechanizm, który umożliwia nagrywanie ekranu na Windows 10 bez utraty jakości.

Formaty plików z nagraniami

Gdy zakończymy nagrywanie, film zostanie zapisany w formacje AVI, MKV, MP4. Pliki zostaną zapisane w domyślnym folderze. Poniżej krótka instrukcja użytkowania.

 • Pobierz i zainstaluj Icecream Screen Recorder.
 • Uruchom program i w menu “ Ustawienia ” w dolnej części interfejsu programu skonfiguruj podstawowe ustawienia.
 • Naciśnij przycisk “ Przechwytywanie wideo ”, zmieniając rozmiar ramki nagrywania.
 • Aby rozpocząć nagrywanie naciśnij przycisk “ Rec ”.
 • Kliknij przycisk “ Stop ”, by zakończyć nagrywanie.
 • zapisz film na dysku komputera.

Nagrywanie ekranu komputera z dźwiękiem – podsumowanie

Jeśli chcesz skorzystać z metody nagrywania obrazu w dobrej jakości wybierz jedną z trzech metod przestawionych powyżej.  Wszystkie trzy metody sprawdzają się dobrze w nagrywaniu ekranu windows 10. Każda z metod umożliwia nagrywanie również dźwięku z gry, co może być przydatne jeśli chcemy dodatkowo do nagrania dodać swój własny komentarz, co w przypadku nagrywania ekranu z gry sprawdza się bardzo dobrze.

Sprawdź również

Przelewy przychodzące PKO BP – godziny księgowania

Realizacja płatności przez Bank PKO BP odbywa się po przez kilka rodzajów przelewów. Najba…