Home WEB i technologie Jak sprawdzić hasło do WiFi?
WEB i technologie - 15 listopada 2019

Jak sprawdzić hasło do WiFi?

Jak sprawdzić hasło WiFi w Windows?

Jak sprawdzić hasło WiFi w Windows? Każdemu zdarza się zapomnieć hasło do WI-FI, przez co korzystanie z niego staje się niemożliwe. Sieci WI-FI powinny posiadać hasło, aby korzystanie z nich było dostępne jedynie po jego podaniu. Sprawia to, iż korzystanie z internetu staje się znacznie bezpieczniejsze dla podłączonych użytkowników. Informacje, takie jak hasła, zostają wtedy stosownie zaszyfrowane.

„Zapomniałem hasło do WiFi”, czyli gdzie sprawdzić jakie jest hasło WiFi?

Co zrobić, jeśli nie pamięta się swojego hasła WI-FI? Jak je sprawdzić? Swoje hasło do WI-FI można sprawdzić w systemie Windows za pomocą zakładki „Zabezpieczenia„. Ta zakładka znajduje się w panelu konfiguracji sieci bezprzewodowej. Sprawa jest jeszcze bardziej ułatwiona, jeśli w pobliżu znajduje się router. Można wtedy bez żadnego trudu przeczytać hasło dostępowe, które powinno znajdować się na jego odwrocie. Warto jednak pamiętać, iż ta opcja zadziała tylko, wtedy gdy hasło dostępowe nie zostało zmienione podczas konfiguracji internetu.

Sprawdzanie hasła do WiFi w konsoli Windows

Hasło do WiFi można odszukać także w konsoli Windows. W okienku wyszukiwarki, która znajduje się przy starcie, należy wpisać „cdm”, kliknąć na to prawym przyciskiem myszy i wybrać „uruchom jako administrator”. Po tym wyświetli się lista wszystkich sieci, z którymi łączył się komputer. Po wybraniu jednej z nich i kliknięciu w listę informacji o tej sieci powinna się wyświetlić kategoria „ustawienia zabezpieczeń”, a później podkategoria „zawartość klucza”. Kluczem jest oczywiście poszukiwane hasło do WI-FI. Dzięki tej metodzie, z łatwością będzie można odczytać wszystkie używane w przeszłości hasła do łączenia z siecią, co znacząco ułatwi sprawę, nawet, wtedy gdy z jakichś względów zapomni się danych do logowania do Internetu.

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak zainstalować Windows 10 z pendrive’a?

Instalacja systemu operacyjnego Windows 10 z pendrive’a to jedno z najczęściej wybie…