Home Prasa Wdechy 2018 – Kulturalne nagrody magazynu „Co jest Grane 24”
Prasa - 11 stycznia 2019

Wdechy 2018 – Kulturalne nagrody magazynu „Co jest Grane 24”

Ogłoszono nominacje do prestiżowej nagrody

Poznaliśmy już nominacje do prestiżowej nagrody kulturalnej plebiscytu Wdechy, organizowanego przez magazyn „Co jest Grane 24”, dołączany do piątkowej Gazety Wyborczej. Internauci zdecydują do kogo trafią Wdechy 2018. Głosować może każdy na łamach strony internetowej Wdechy.pl.

Nagrody Wdechy 2018 – kategorie

Użytkownicy mogą głosować w trzech kategoriach: Człowiek roku, Miejsce roku i Wydarzenie roku. O nagrody za rok 2018 powalczą m.in w kategorii człowieka roku: Joanna Kulig, która zagrała w odnoszącym cały czas ogromny sukces w Polsce i za granicą filmie „Zimna wojna”, czy Krzysztof Skonieczny, reżyser serialu „Ślepnąc od świateł”, który dostępny jest online na platformie VOD HBO. W kategorii miejsca wybrać możemy m.in: popularną, kultową wręcz  kawiarnię Amatorską czy Teatr Polski w Warszawie, natomiast wydarzeniem kulturalnym roku 2018 może, dzięki głosom internautów zostać wspomniany wyżej serial „Ślepnąc od świateł”, film „Kler”, który szczycić się może wielkim sukcesem frekwencyjnym lub koncert Dawida Podsiadło na warszawskim Torwarze. Pełna lista nominacji do Wdechów 2018 poniżej. Zachęcamy do głosowania!

Człowiek roku:

Joanna Kulig
Piotr Rypson
Luka Rayski
Konstanty Usenko
Krzysztof Skonieczny

Miejsce roku:

Big Book Cafe przy Dąbrowskiego
Kawiarnia Amatorska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Studio im. Lutosławskiego w Polskim Radiu
Teatr Polski w Warszawie

Wydarzenie roku:

Wystawa „Obcy w domu”
Serial „Ślepnąc od świateł”
Niesamowity sukces frekwencyjny filmu „Kler”
„Sąsiedzi. Festiwal Warszawa w budowie”
Koncerty Dawida Podsiadły na Torwarze

Co jest Grane 24” to dodatek kulturalny w formie magazynu dołączany do piątkowego numeru Gazety Wyborczej. Jest to ceniony przez czytelników polskiej prasy tytuł, ale również portal internetowy przedstawiający wybrane przez redakcję wydarzenia kulturalne: muzyczne, teatralne, literackie itp.

Sprawdź również

Najlepsze kryminały – jaką książkę przeczytać?

Jakie najlepsze książki kryminalne polecić można do przeczytania? Cóż, przyznać trzeba, że…