Home Biznes Wypożyczalnia przewodów i kabli studyjnych – kiedy opłaca się skorzystać z takiej oferty?
Biznes - 27 maja 2022

Wypożyczalnia przewodów i kabli studyjnych – kiedy opłaca się skorzystać z takiej oferty?

Przewody i kable studyjne są niezbędne do realizacji jakiejkolwiek profesjonalnej produkcji studyjnej – czy to na potrzeby reklamy, wywiadu, kręcenia teledysku etc. Te często niedoceniane akcesoria mają ogromny wpływ na końcową jakość zrealizowanego materiału. Nie wszystkie ekipy filmowe dysponują jednak własnymi przewodami i kablami. Zamiast kupować je na własność, zwłaszcza na potrzeby jednorazowego zlecenia, rozsądniej będzie skorzystać z oferty wypożyczalni przewodów i kabli studyjnych. Sprawdź, kiedy szczególnie to się opłaci.

Uszkodzony kabel? Trzeba działać szybko!

Z oferty wypożyczalni przewodów i kabli studyjnych z reguły korzystają profesjonaliści, którzy mieli pecha i tuż przed startem zdjęć odkryli awarię np. przewodu od nagłośnienia czy kabla dźwiękowego. Jeśli usterki nie da się szybko naprawić, a plan jest już zarezerwowany, to ostatnią deską ratunku będzie właśnie wypożyczalnia.

O tym, że uszkodzony kabel studyjny potrafi położyć każde zlecenie, nie trzeba przekonywać żadnego profesjonalisty. Na szczęście w takich sytuacjach z pomocą przychodzą wypożyczalnie sprzętu foto i video, które w swojej ofercie mają również drobniejsze akcesoria – w tym właśnie przewody i kable. Więcej o tym przeczytasz w artykule na stronie https://strip-rental.com/wypozyczalnia-przewodow-i-kabli-studyjnych-wszystko-znajdziesz-w-strip-rental/

Okazjonalne zlecenie w studiu? Wypożycz i nie narażaj się na zbędne koszty

Wypożyczenie kabli i przewodów jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych ekip filmowych, które tylko okazjonalnie realizują zlecenia w studiu – raczej specjalizując się w plenerze czy obsłudze imprez okolicznościowych. Trudno natomiast odmówić realizacji dobrze płatnej „fuchy”. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się właśnie opcja wypożyczenia potrzebnych kabli i przewodów, która jest po prostu znacznie tańsza w porównaniu z zakupem na własność (zwłaszcza, że nieużywane przez dłuższy czas kable/przewody „lubią” się psuć).

Przekonaj się, jak dużą różnicę robią markowe przewody i kable studyjne

Wypożyczenie to świetne rozwiązanie dla firm producenckich, które planują dalsze inwestycje w swoje zaplecze sprzętowe, natomiast chcą wcześniej porównać np. kilka modeli kabli i przewodów różnych marek. Takich testów nie zastąpi nawet najobszerniejsza recenzja. Dzięki wypożyczalni będziesz mieć możliwość upewnienia się, czy rzeczywiście warto wydać nieco więcej na kable i przewody z wyższej półki.

Zawsze dobrze jest mieć backup

Przewody i kable studyjne to prawdopodobnie najbardziej awaryjne elementy składające się na zaplecze planu filmowego czy telewizyjnego. Regularnie się łamią, niszczą się ich wtyki, w efekcie czego zaczynają przerywać – a to nieakceptowalne w przypadku realizacji profesjonalnego materiału.

Dlatego aranżując plan zawsze powinieneś mieć zapas kabli i przewodów, co jednak wcale nie oznacza, że musisz je kupować. Dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie potrzebnych akcesoriów na czas zdjęć – nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też zabezpieczysz się przed bardzo kłopotliwą wpadką.

Szukasz wypożyczalni przewodów i kabli studyjnych? Mamy adres!

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie każda wypożyczalnia sprzętu fotograficznego i do filmowania ma w swojej ofercie także przewody i kable studyjne. Większość wypożyczalni stawia na „konkretny” sprzęt, czyli kamery, aparaty, ewentualnie obiektywy. Inaczej wygląda to w przypadku Strip Rental – świetnie zaopatrzonej wypożyczalni sprzętu foto i video w Katowicach.

W ofercie Strip Rental znajdziesz przewody i kable studyjne renomowanych producentów, gwarantujące bardzo wysoką jakość przesyłanego dźwięku. Wypożyczysz również cały niezbędny background studyjny, włącznie z elementami techniki oświetleniowej czy sprzętem do komunikacji na planie. W ten sposób w jednym miejscu skompletujesz wszystko, co jest Ci potrzebne do profesjonalnej realizacji dowolnego zlecenia filmowego – również w jakości oczekiwanej przez ogólnopolskie stacje telewizyjne.

Sprawdź również

Szkolenia na wózki widłowe UDT – wszystko, co musisz wiedzieć

Marzysz o pracy operatora wózka widłowego? Warto jednak odpowiednio do niej się przygotowa…