Home Biznes Gadżety na targi, konferencje i eventy
Biznes - 5 lipca 2022

Gadżety na targi, konferencje i eventy

Dobra reklama to podstawa sukcesu. Hasło to doskonale zna każda osoba. Okazuje się, że ma ono pokrycie w rzeczywistości. Za jedną z dobrych reklam, uważa się także upominki, które można rozdać na eventach, konferencjach, czy targach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie gadżety można rozdawać na wyżej wymienionych wydarzeniach, koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Zanim rozdasz, dobrze zapakuj – eleganckie torby papierowe

Zanim zajmiemy się opisaniem tego, jakie gadżety można rozdawać, warto zastanowić się nad faktem jak je rozdawać. Chodzi tutaj głównie o to, w jaki sposób daną rzecz podarować osobie zainteresowanej. Otóż świetnym rozwiązaniem może być skorzystanie z eleganckich toreb papierowych.

Na takowych można np. umieścić logo swojej firmy, nazwę, czy chwytliwe hasło reklamowe. Torby takie produkowane są z wyselekcjonowanych materiałów, jak chociażby papier, czy karton o podwyższonej gramaturze. Oczywiście zamawiając owy produkt, można postawić na wybór indywidualnego rodzaju papieru, lub kartonu. To nie wszystko, gdyż na danym produkcie można umieścić dowolną grafikę lub napis. Takowa często będzie wykonana w profesjonalny i trwały sposób. Wisienką na torcie będzie wykończenie omawianego produktu, np. za pomocą ekskluzywnego sznurka, czy tasiemki.

Ekskluzywne laminowane torby papierowe z nadrukiem to świetna opcja, dla wielu osób, które chcą na różnych wydarzeniach, w elegancki sposób podarować uczestnikom jakiś drobny upominek.

Uczestnicy, którzy biorą udział w danym wydarzeniu, docenią również to, że prezent otrzymały w ekologicznym opakowaniu, którym są niewątpliwie omawiane torby. Jak wiadomo, w aktualnym czasie takie posunięcie jest bardzo dobrym krokiem. Bycie eko jest nie tylko modne, ale również może stanowić samą w sobie świetną reklamę dla naszej firmy. Na temat dobrego uczynku dla środowiska już chyba nie trzeba nawet wspominać.

Aktualnie wiele firm oferuje możliwość zamówienia tego typu opakowań. Przydatne informacje na temat tego gdzie konkretnie można zamówić ekskluzywne papierowe torby, z pewnością można znaleźć w sieci.

torby papierowe

Gadżety reklamowe dla potencjalnych klientów

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, może to być bardzo ciekawy rodzaj reklamy firmy i nie tylko. Warto zastanowić się nad asortymentem, jaki zostanie rozdany, otóż może być tego całe mnóstwo. Wyliczać można od gadżetów tanich i drobnych, poprzez nieco droższe artykuły, aż po całkiem ciekawe i cenne rzeczy.

Warto także wziąć pod uwagę to, z jakiej branży jesteśmy. Jeżeli prowadzimy np. firmę jubilerską, można pokusić się o rozdanie drobnych upominków w postaci biżuterii – oczywiście taka forma prezentu będzie zdecydowanie droższa. W bardziej „masowym” odbiorze zdecydowanie mogą dobrze sprawdzić się drobiazgi, typu długopisy, czy breloczki.

Podsumowując, można zatem wyróżnić wiele gadżetów, które świetnie będą nadawały się do rozdania na rozmaitych eventach. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych przykładów:

 • długopisy, np. z nazwą firmy, logo, czy po prostu bez nadruku,
 • breloczki,
 • kubki,
 • pendrive,
 • wisiorki,
 • broszki,
 • etui na telefony,
 • powerbank,
 • skarpetki,
 • koszulki,
 • czapki z daszkiem,
 • próbki perfum,
 • próbki kosmetyków.

Każdy rodzaj wymienionych upominków zaliczyć można do tych „masowych”, jak też imprez bardziej zamkniętych, ukierunkowanych w stronę jednego, danego tematu.

Gadżety eventowe

Oczywiście zaliczyć tutaj mogą się wszystkie powyższe przykłady, jednak skupmy się na kilku szczególnych. Jak wiadomo, eventy mogą być większe, lub mniejsze, które niekiedy wymagają obsługi naprawdę sporej ilości osób. Jeżeli mamy do czynienia z taką sytuacją, dobrym wyborem mogą być np. smycze reklamowe z nadrukiem. Takowy upominek można również rozdać swojej załodze, dzięki czemu będzie się ona wyróżniała, a każdy potencjalny zainteresowany od razu skojarzy, że otrzymał upominek taki sam, jaki posiada np. pracownik.

Gadżety konferencyjne

Są to chętnie organizowane wydarzenia, szczególnie przez większe firmy. Czasami może dojść nawet do sytuacji, że takowe upominki „uratują” twarz, jakkolwiek to brzmi. W takim przypadku świetnym wyborem będą np. notesy. Ciekawa sprawa, szczególnie wtedy, kiedy dla przykładu uczestnik zapomni własnego. Taki ruch może wywołać naprawdę pozytywne odczucia u uczestników. Jeżeli mamy do czynienia z konferencją na wyższym szczeblu, gdzie członkami będą ważne osobistości, można pokusić się o podarunek w postaci np. ekskluzywnych piór w ładnym etui z nawą firmy. Podarunki, najlepiej rozdawać na końcu wydarzenia.

Gadżety na targi

Z tym przypadkiem mamy do czynienia często jeżeli chodzi o imprezy masowe. Wiele osób podchodzących np. do naszego stanowiska zdecydowanie doceni to, że otrzymało drobny upominek. Świetnie sprawdzą się długopisy z nadrukiem, czy inne drobne rzeczy. Dla potencjalnych klientów nawet taki drobny gadżet może być miłym odczuciem o naszej firmie.

Ostatnimi czasy w dobie pandemii, świetnym rozwiązaniem było obdarowywanie uczestników darmowymi maseczkami z reklamą itp. Szczególnie taki ruch mógł być doceniony przez osoby, które być może akurat w ten dzień zapomniały zabrać ze sobą danego asortymentu.

gadżety reklamowe

Gdzie można dokonać zakupu gadżetów reklamowych

Takowe można bez problemu zamówić u firm, które specjalizują się w przypadku produkcji tego typu asortymentu. Czasami również można dostarczyć swój asortyment i poprosić o nadrukowanie reklamy. Lepszym rozwiązaniem jednak jest skorzystanie z zakupu gotowych gadżetów. Często przy zakupie większej ilości gadżetów reklamowych otrzymamy rabat w cenie.

Gadżety reklamowe, które zamawiany często mogą mieć nadruk, naszywki, lub grawer. Warto wiedzieć, że nadruki wykonywane są w formie cyfrowej i są bardzo trwałe. W przypadku naszywek, czy wyszywanych napisów, logo, takie zdobienia, jak można się domyślić, przeznaczone są dla artykułów tekstylnych. Grawer najczęściej może być wykonywany na rzeczach wykonanych z metalu.

Podsumowanie

Z całą pewnością konferencje, czy eventy, na których rozdamy gadżety, będą udane. Takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem, szczególnie przede wszystkim z uwagi na to, że zrobimy niezłą reklamę dla swojej firmy. Pamiętaj, że klient często jest wzrokowcem i podarunek z nadrukowaną nazwą firmy, skutecznie mu o niej przypomni.

Warto również zapamiętać, żeby gadżety, które zechcemy rozdawać, umieszczać np. w eleganckich torbach. To z pewnością podniesie prestiż danego upominku, nawet wtedy, kiedy będzie to zwykły drobiazg w postaci smyczy, czy długopisu.

Pamiętaj, że dobra reklama to podstawa sukcesu, zatem rozważ krok z gadżetami już teraz!

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…