Home Social Media Jak odzyskać konto na Instagramie?
Social Media - 10 listopada 2019

Jak odzyskać konto na Instagramie?

Odzyskiwanie hasła IG

Jak odzyskać utracone konto IG? Zdarzają się sytuacje, w których użytkownik instagrama zapomni hasło lub jego konto zostanie skradzione i nie ma możliwości zalogowania się na nie. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Warto poznać tych kilka kroków, aby mieć pewność, że w kryzysowej sytuacji, odzyska się swoje konto bez żadnych problemów.

Jak odzyskać hasło do Instagrama?

W przypadku zapomnienia hasła, sytuacja jest dość prosta. Wystarczy kliknąć opcję „nie pamiętam hasła”, aby zobaczyć dostępne opcje. Zazwyczaj hasło można przywrócić, dzięki podaniu swojego adresu e-mail lub numeru telefonu, w zależności od tego, do czego przypisane zostało konto podczas jego zakładania. Wtedy na e-mail lub telefon przyjdzie specjalny link oraz numer, które służą do resetu hasła i ułożenia nowego. Cała procedura zajmuje jedynie kilka chwil i jest bezpieczna, a odzyskanie hasła jest dzięki niej całkowicie możliwe.

Skradzione hasło do Instagrama – co zrobić gdy ktoś ukradnie konto IG?

Nieco gorzej wygląda sytuacja, gdy konto IG zostało skradzione. W pierwszej kolejności należy postarać się odnaleźć swoje konto i zapisać jego nową nazwę, jeśli została ona zmieniona. Następnie należy się wylogować, wpisać nową nazwę użytkownika, która została ustawiona przez złodzieja i znów wybrać opcję „nie pamiętam hasła”. Następnym krokiem będzie wybranie „potrzebujesz dodatkowej pomocy?” i uzupełnienie specjalnego formularza, który się wyświetli. Po około kilkunastu minutach od uzupełnienia takiego formularza, na adres e-mail powinna zostać wysłana wiadomość, w której krok po kroku opisane będzie, co należy zrobić, aby odzyskać konto. Wtedy należy postępować cały czas z zawartą instrukcją i czekać na rozwój sytuacji, który niestety może trochę potrwać.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…