Home Social Media Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?
Social Media - 10 listopada 2019

Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?

Wiadomości prywatne IG - jak wysyłać?

Jak wysłać wiadomość prywatną na IG? Instagram to niepodważalnie jedna z czołowych aplikacji używanych przez miliony ludzi na całym świecie. Od wielu lat jest jedną z najszybciej rozwijających się platform, a co za tym idzie – coraz to nowsze opcje i możliwości. Jednak wiele osób jest nawet nieświadomych ile możliwości tak naprawdę daje nam Instagram. Oprócz wrzucania czy oglądania znakomitych zdjęć – inspiracji, fotek z ostatniej imprezy znajomych czy oglądania Insta Story ulubionych influencerów, fajną i użyteczną opcją jest możliwość wysyłania wiadomości prywatnych na IG do kogo tylko zechcemy.

Wiele osób odchodzi od popularnego Facebooka i Messengera, zastępując go właśnie Instagramem. Zatem jak wysłać wiadomość prywatną z tej właśnie aplikacji?

Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?

Aby wysłać prywatną wiadomość na Instagramie oczywiście najpierw wejdź w aplikację. Po pojawieniu się tablicy z aktualnościami, w prawym górnym rogu widnieć będzie ikonka telewizora i strzałka (lub latawiec – jak kto woli). Po kliknięciu w strzałkę otworzą się wszystkie wiadomości.

Prostszą opcją jest przesunięcie w dowolnym miejscu aktualności, przesuwając palcem ekran w lewo. W ten sposób również znajdziemy się w wiadomościach. W tym miejscu oprócz utworzonych już konwersacji, znów pojawią się ikonki w prawym górnym rogu.  Aby napisać nową wiadomość prywatną, należy kliknąć w ikonę z długopisem znajdującą się tuż obok ikony z kamerą. Nic trudnego prawda?

Teraz wpisz nick osoby, do której chcesz napisać wiadomość (nie musi być ona obserwowana przez Ciebie, ani Ty przez nią). Po wybraniu odpowiedniej osoby lub kilku osób, po prostu ją zaznacz i kliknij w opcję „Czat” w prawym górnym rogu aplikacji. Teraz znajdujesz się w konwersacji z wybraną przez siebie osobą, więc jedyne co zostało do zrobienia to wpisać treść wiadomości, zrobić (ikonka niebieskiego aparatu) lub dodać (ikonka fotografii po prawej stronie) zdjęcie i kliknąć wyślij. Oprócz wysyłania wiadomości i zdjęć możesz wysłać wiadomość głosową przytrzymując ikonę mikrofonu. Aby wysłać wiadomość głosową po prostu puść przycisk, a żeby usunąć – przesuń palcem na kosz. Gotowe!

Teraz swobodnie i bez przeszkód możesz kontaktować się ze znajomymi lub kimkolwiek chcesz! Obsługa wiadomości jest banalnie prosta, dlatego każdy powinien sobie poradzić z jej wysłaniem. Powodzenia!

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…