Home Social Media Jak usunąć zdjęcie z messengera?
Social Media - 15 czerwca 2021

Jak usunąć zdjęcie z messengera?

Messenger, czyli nowoczesny, internetowy portal służący do komunikowania się z ludźmi z całego świata. Dodatkowo dzięki Messengerowi możemy uczęszczać w połączeniach głosowych i wideokonferencjach, a to wszystko za darmo. Poza wysyłaniem wiadomości i telekonferencjami, ta aplikacja proponuje również wysyłanie naklejek, filmików czy zdjęć.

Jak usunąć zdjęcie z rozmowy messengera, gdy wyślemy przypadkowo?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czy można usunąć wysłane zdjęcie. Odpowiedź brzmi: tak! Bardzo długo wyczekiwana funkcja weszła do aplikacji po raz pierwszy w 2018 roku, z tą różnicą, że wtedy na likwidacje upublicznionej wiadomości (tekstowej, zdjęcia, filmiku, pliku), tak aby odbiorca jej nie odebrał, mieliśmy zaledwie dziesięć minut. W dzisiejszych czasach możemy to zrobić zawsze, nie przejmując się limitem czasowym narzuconym odgórnie.

Usunięcie zdjęcia w wiadomości krok po kroku

Na szczęście cała procedura nie jest wcale tak trudna, jak można byłoby się spodziewać. Proszę sobie wyobrazić, że wysłałeś nietrafioną fotografię lub pomyliłeś osoby i przesłałeś nie do tej, co trzeba. Jedyne co musisz zrobić, to trzy przedstawione poniżej kroki:

  1. Przytrzymaj palcem przez jakiś czas wysłane zdjęcie/wiadomość.
  2. Teraz wyświetlają ci się różne opcje, wybierasz spośród nich usuń z ikonką kosza na śmieci.
  3. Po kliknięciu ikony z koszem na odpady widzisz dwie opcje: cofnij wysłanie i usuń u siebie. Wybierając pierwszą sprawisz, że wiadomość zniknie także u odbiorcy.

Czy odbiorca może i tak zobaczyć moją wiadomość?

Niestety wszystko zależy od naszego refleksu. Mianowicie, jeżeli uda ci się usunąć wiadomość opcją „cofnij wysyłanie” przed wyświetleniem jej przez odbiorce, wtedy zobaczy on jedynie ikonkę o treści „cofnięto wysyłanie wiadomości„. Dzięki temu nie wie, co dokładnie mu wysłałeś. Powiem więcej – nie ma nawet pojęcia, czy to była zwykła wiadomość pisemna, zdjęcie, filmik czy może jakiś plik. W ten sposób możemy usunąć wysłane w messengerze zdjęcie.

Jak rozpoznać, że ktoś wyświetlił moją wiadomość?

Czy w messengerze mamy możliwość sprawdzenia, czy odbiorca zdążył wyświetlić przesłane przez nas zdjęcie? To bardzo proste! Obok wysłanej wiadomości pojawia się mała ikonka z pomniejszonym zdjęciem profilowym twojego odbiorcy. Jeżeli obok zdjęcia widnieje zamalowane kółko oznacza to, że twój rozmówca ma włączony Internet i w każdej chwili może wyświetlić twoją wiadomość. Natomiast, gdy ikonka nie jest zamalowana – osoba, z którą piszesz ma wyłączony internet, wtedy usuwanie wysłanej wiadomości możesz zrobić na spokojnie, powoli.

Co, jeżeli chcę usunąć zdjęcie tylko u siebie w aplikacji?

Oczywiście taki zabieg jest również możliwy i na dodatek równie łatwy i przyjemny w obsłudze. Robimy praktycznie to samo, co za pierwszym razem, jedyną różnicą jest punkt trzeci, gdzie wybieramy opcję usuń u siebie. Wybierając taką możliwość twój odbiorca nie posiada wiedzy o tym, że w ogóle coś usunąłeś, ponieważ u niego owa usunięta wiadomość dalej widnieje. Idealny sposób, gdy chcemy coś ukryć, ale nie przed rozmówcą. Jest to znacznie bardziej dyskretny sposób od pierwszego.

Mam nadzieję, że owy tekst rozjaśnił twoje wątpliwości odnośnie usuwania wiadomości na komunikatorze Messenger i już potrafisz wykonać tę funkcję.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…