Home Biznes Kupno laptopa do pracy – co musisz wiedzieć?
Biznes - 2 listopada 2022

Kupno laptopa do pracy – co musisz wiedzieć?

W zależności od przeznaczonego budżetu zakup laptopa biznesowego może okazać się dużym wyzwaniem. Obecny rynek oferuje szeroką ofertę laptopów przeznaczonych do pracy biurowej, jednak nie wszystkie urządzenia będą spełniać wymagane warunki. Z tego powodu przed podjęciem decyzji warto uwzględnić kilka czynników i bliżej zapoznać się z tematem w celu podjęcia świadomej i jak najlepszej decyzji. Dzięki tym kilku prostym zasadom możliwe będzie zakupienie urządzenia w niskiej cenie o relatywnie wysokiej i z pewnością wystarczającej jakości, która zapewni komfort podczas pracy.

Gdzie szukać odpowiedniego modelu laptopa do pracy?

W obecnych czasach dynamicznej sprzedaży za pośrednictwem Internetu istnieje wiele sklepów online. Posiadają one bardzo szeroką ofertę wszelkiego rodzaju asortymentu takiego jak między innymi laptopy o różnym zastosowaniu. Jednym z przykładów jest: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/seria_acer-nitro-5

Podczas zakupów internetowych należy wybrać odpowiedni sklep, który cieszy się pozytywną opinią wielu klientów. Poza tym w przypadku tego rodzaju zakupów należy bliżej zapoznać się z ofertą strony, aby wybrać najlepszy model laptopa.

Drugim sposobem będzie udanie się do sklepu stacjonarnego, w którym wykwalifikowany personel z pewnością zaoferuje bezcenną pomoc w podjęciu decyzji i przedstawi produkty w atrakcyjnych cenach spełniające wymagania każdego klienta.

Jaki model laptopa do pracy wybrać?

Jak w przypadku wielu innych produktów czy usług niestety nie istnieje jeden uniwersalny model laptopa, który zadowoliłby każdego klienta. Przyczyną takiego stanu rzeczy są różne potrzeby ludzi, którzy pracują w zróżnicowany sposób.

Są jednak czynniki, które każdy pracownik powinien brać pod uwagę, a mianowicie wydajność podzespołów, niezawodność sprzętu oraz komfort pracy z urządzeniem.

Czym się kierować przy wyborze laptopa do pracy?

W przypadku laptopów i wszelkiego rodzaju elektroniki producent podaje wykorzystane przez niego podzespoły oraz parametry poszczególnych modeli. Zdecydowanie ułatwia to porównanie laptopów dostępnych na rynku i ułatwia wybór najlepszego sprzętu.

Jakość laptopów można ocenić, przyglądając się ich wyposażeniu.

System operacyjny

Przeglądając oferowane laptopy, kluczową kwestią będzie system operacyjny, jaki będą one posiadać. Jest to niezwykle istotne, gdyż nie każdy system operacyjny okaże się kompatybilny z wykonywana pracą. Ponadto nie wszystkie laptopy dostępne na rynku są wyposażone w system operacyjny.

Procesor

Najważniejsza jest w nim liczba rdzeni, co podnosi wydajność sprzętu. Warto pamiętać, że obecnie standardem są procesory czterordzeniowe. Jednak w wielu wypadkach do komfortowej pracy wystarczające okazują się procesory dwurdzeniowe.

Pamięć RAM

Jej inna nazwa to pamięć operacyjna. Im większa pamięć RAM, tym większej liczby programów można używać jednocześnie bez zakłócania ich pracy.

Karta graficzna

Jest ona odpowiedzialna za generowanie oraz wyświetlanie wszelkiego rodzaju obrazów i jeśli laptop nie będzie wykorzystywany do gier, to standardowa zintegrowana karta graficzna będzie wystarczająca.

Dysk

Obecnie wybiera się między dyskiem SSD lub HDD. Dysk SSD jest znacznie szybszy, a dysk HDD oferuje większa pojemność. W tym wypadku wybór zależy od własnych preferencji oraz potrzeb.

Bateria

Jest to element laptopa mający duży wpływ na komfort pracy. Dobra bateria powinna wytrzymać bez ładowania przynajmniej 3,5 godziny.

Funkcje dodatkowe

W zależności od potrzeb oraz wymagań związanych z zawodem odpowiedni laptop do pracy powinien posiadać wbudowaną kamerę czy podświetlaną klawiaturę.

Biorąc pod uwagę kilka tych istotnych zasad oraz potrzeby własne i wykonywanej przez siebie pracy, z pewnością można znaleźć laptop idealny dla siebie i swego portfela.

Sprawdź również

Trendy w brandingu i marketingu na 2024

Rok 2024 niesie istotne zmiany w obszarze brandingu, kierując szczególną uwagę na osobiste…