Home Google „Niestety aplikacja Google została zatrzymana” – co to oznacza i jak zaradzić?
Google - 30 października 2022

„Niestety aplikacja Google została zatrzymana” – co to oznacza i jak zaradzić?

Aplikacja Google została zatrzymana? Co to oznacza?

Raczej każdy z nas w większym bądź mniejszym stopniu korzysta z aplikacji marki Google (takich jak Google Maps, messenger, WhatsApp itp.), i zapewne większości z tych osób wyskoczył kiedyś błąd „Aplikacja Google została zatrzymana„. Mało kto z tych osób wiedział wtedy co w takim wypadku zrobić. Z tego wpisu dowiesz się co tak właściwie co to znaczy że aplikacja google została zatrzymana oraz dostaniesz parę wskazówek co zrobić z takim telefonem jeżeli napotkasz taki błąd. Zapraszam.

Co zrobić, kiedy pojawia się komunikat o zatrzymanej aplikacji Google?

Pierwszym krokiem jaki powinieneś podjąć gdy dowiesz się że niestety Google został zatrzymany, powinno być ustalenie w jakiej aplikacji pojawia się owy błąd oraz o których godzinach go spotykasz. Z reguły błąd nie dotyczy wszystkich aplikacji Google, lecz tylko jednej konkretnej. Postaraj sobie odpowiedzieć na pytania czy błąd wyskakuje podczas próby uruchomienia aplikacji czy jednak przy wykonywaniu w niej określonej czynności. Gdy odpowiesz sobie na to pytanie, droga do poradzenia sobie z tym problemem stanie się o wiele krótsza.

Następne kroki które mogą rozwiązać problem zatrzymania aplikacji Google prezentują się następująco:

  • Zrestartuj telefon. Jest to chyba najbardziej oklepana czynność, która w większości przypadków daje oczekiwane rezultaty. Wystarczy tylko użyć przycisku „uruchom ponownie” bądź wyłączyć telefon na jakiś czas i po chwili znowu go włączyć
  • Wyczyść dane. Jeżeli aplikacja zostaje zamknięta chwilę po otwarciu, znaczy to że telefon nie jest w stanie przyswoić informacji płynących z aplikacji. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest wyczyszczenie jej pamięci podręcznej. Po zobaczeniu komunikatu „aplikacja Google została zatrzymana„, wejdź w ustawienia, następnie przejdź do sekcji aplikacje, wybierz aplikację w której zobaczyłeś ten komunikat, później wybierz pamięć i opcję „wyczyść ją oraz wszystkie dane”. Gdy to zrobisz spróbuj ponownie włączyć aplikacje aby sprawdzić czy zadziałało.
  • Przywróć ustawienia fabryczne. Jeżeli poprzednie metody nic nie dały, możliwe że usunęliśmy/wyłączyliśmy w telefonie coś, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania aplikacji. W takim przypadku spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w swoim urządzeniu. Pamiętaj żeby zanim usuniesz wszystkie dane z urządzenia zapisać w innym miejscu ważniejsze pliki, zdjęcia i filmy których nie chcesz stracić. Możliwe że opcja resetowania danych w twoim urządzeniu może znajdować się w innym miejscu, lecz najczęściej ta ścieżka wygląda następująco:
  1. Ustawienia
  2. Kopia zapasowa i resetowanie
  3. Ustawienia fabryczne
  4. Resetuj telefon

Gdy zresetujemy już nasz telefon, wszystkie ustawienia wrócą do konfiguracji w której je zastaliśmy przy pierwszym użyciu. Teraz pozostaje już tylko skonfigurowanie urządzenia na nowo i sprawdzenie czy popsuta aplikacja zaczęła działać.

  • Zaktualizuj aplikację. Kolejnym powodem, przez który aplikacja może nie funkcjonować jak powinna może być fakt, że korzystamy z przestarzałej jej wersji. Większość aplikacji aktualizuje nam się sama, lecz nie musi tak być, w takim wypadku odwiedzamy sklep w którym pobraliśmy tą aplikacje i patrzymy czy nie mamy tam opcji „aktualizuj”, jeżeli jest, aktualizujemy aplikacje i sprawdzamy czy zaczęła poprawnie działać.
  • Odinstaluj i zainstaluj ponownie aplikację. Jeżeli poprzednie metody nie zadziałały, spróbuj odinstalować i zainstalować ją od nowa. Możliwe że pliki aplikacji zostały uszkodzone przez co nie działa poprawnie. Gdy pobierzesz aplikację na nowo, sprawdź czy „wyskakuje komunikat aplikacja Google została zatrzymana” nadal ci się pojawia.

Wyskakujący komunikat o zatrzymaniu Google – dlaczego wciąż się powtarza?

Aplikacja Google zatrzymuje się nie tylko z winy urządzenia osoby z niej korzystającej. Może to być błąd który włącza się na wszystkich urządzeniach korzystających z tej aplikacji, warto zawsze poszukać, czy błąd nie jest powszechny. Jeżeli jest, nie pozostaje nam nic innego niż czekanie aż twórcy aplikacji naprawią ten błąd.

Jak przywrócić zatrzymane aplikacje Google?

Jeżeli zdecydowaliśmy sie na zrestartowanie telefonu do ustawień fabrycznych, droga ku przywróceniu danych sprzed resetu wygląda następująco:
  1. Po pierwszym uruchomieniu telefonu lub po przywróceniu ustawień fabrycznych wykonaj instrukcje ekranowe, aby rozpocząć konfigurację telefonu.
  2. Po pojawieniu się monitu zaloguj się do konta Google.
  3. Wybierz poprzedni telefon, z którego chcesz przywrócić aplikacje i dane.
  4. Wybierz przywrócenie wszystkich aplikacji lub zaznacz tylko te, które chcesz zainstalować na nowym telefonie.
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację telefonu i przywrócić aplikacje

Sprawdź również

Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?

Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…