Home Biznes Zestawy mebli do gabinetu – jakie rozwiązania powinny znaleźć się w przestrzeni do pracy?
Biznes - 23 września 2022

Zestawy mebli do gabinetu – jakie rozwiązania powinny znaleźć się w przestrzeni do pracy?

Meble gabinetowe muszą spełniać szereg funkcji. Ich podstawowym zadaniem jest stworzenie komfortowej przestrzeni do pracy. Powinny także zapewniać szybki i łatwy dostęp do wszelkich potrzebnych do tego celu akcesoriów i dokumentów. Zestawy mebli gabinetowych są też projektowane w taki sposób, aby ułatwiały koncentrację i zapewniały dobre samopoczucie osobie pracującej w pomieszczeniu. Odpowiednio dopasowane, pozwalają uporządkować wszystko, co znajduje się w przestrzeni. Są też wizytówką osoby urzędującej w gabinecie. Stwarzają elegancką oprawę spotkań biznesowych i wywołują pozytywne wrażenie na gościach. Jakie meble gabinetowe sprawdzą się najlepiej? Czym kierować się przy ich wyborze?

Meble do gabinetu – jakie pełnią funkcje?

Meble gabinetowe kojarzą się dziś z eleganckimi biblioteczkami, skórzanymi fotelami i dużymi biurkami. Ma to oczywiście związek z historią samego gabinetu. Pierwsze pomieszczenia tego typu pojawiły się już w XVI wieku. Początkowo były domeną pałacowych przestrzeni. Służyły do pracy umysłowej, przechowywania książek czy dokumentów. Zapewniały też miejsce, w którym można było oddać się lekturze. Współczesne gabinety są zwykle miejscami urzędowania prezesów, dyrektorów i kierowników. Stanowią więc centrum dowodzenia firmą. Pełnią też funkcję reprezentacyjną podczas przyjmowania kontrahentów. Przede wszystkim jednak są przestrzenią wytężonej pracy umysłowej. Z tego względu zestawy mebli do gabinetu powinny być dobrane w taki sposób, aby ułatwiać wykonywanie obowiązków i jednocześnie nie przytłaczać pomieszczenia.

Zestawy mebli do gabinetu – co powinno się wśród nich znaleźć?

Bez względu na charakter działalności firmy, powinny pojawić się w niej podstawowe meble gabinetowe. Numerem jeden jest wśród nich oczywiście biurko. To przy nim osoba urzędująca w gabinecie wykonuje większość prac. Powinno być więc ergonomiczne i dopasowane do jej potrzeb. Kluczową kwestią w tym przypadku pozostaje wielkość blatu. Musi być wystarczająco duża, aby pomieścić komputer lub laptop, dokumenty oraz podręczne akcesoria biurowe. W ostatnim czasie modne stały się biurka z kontenerkami powiększającymi przestrzeń do przechowywania rozmaitych drobiazgów. Do blatu powinno być oczywiście dopasowane ergonomiczne krzesło z regulacją wysokości, zapewniające komfort podczas długich godzin pracy.

Biblioteczka – obowiązkowy mebel w każdym gabinecie

W zestawie mebli do gabinetu nie może też zabraknąć biblioteczki. To rozwiązanie pozwalające bezpiecznie i estetycznie przechować książki potrzebne do pracy czy segregatory z dokumentami. Dzięki temu zostaną odpowiednio uporządkowane, więc będzie można po nie sięgnąć w dowolnej chwili. Wśród mebli gabinetowych, wybieranych przez osoby dowodzące firmą, często znajduje się barek na wykwintne trunki. W jego przeszklonej części można natomiast wyeksponować elegancki serwis kawowy czy komplet kryształowych szklanek albo kieliszków.

Jaki styl mebli gabinetowych wybrać – klasyczny czy nowoczesny?

Wybierając zestaw mebli do gabinetu, należy zdecydować się na konkretny styl rozwiązań. Największą popularnością od lat cieszą się klasyczne meble gabinetowe uznawane za synonim elegancji. Wykonane ze szlachetnych materiałów albo fornirowane drewnem, wspaniale prezentują się przez wiele lat. Klasyczne meble gabinetowe zachwycają też efektownymi zdobieniami, które przykuwają wzrok gości i partnerów biznesowych. Frezy, rzeźbienia czy intarsje nadają im piękny, oryginalny design. Warto przy tym pamiętać, aby w zestawie mebli gabinetowych znalazły się rozwiązania z tej samej kolekcji, gwarantujące spójność aranżacji.

Nowoczesne meble do gabinetu – trend ostatnich lat

Aranżacyjne trendy ostatnich lat zapalają zielone światło przed nowoczesnymi meblami do gabinetu. Są to również rozwiązania najwyższej jakości. W przeciwieństwie do klasycznych modeli, cechują się minimalistyczną, prostą bryłą pozbawioną zdobień i intarsji. W zamian za to zaskakują detalami, takimi jak przydymione szkło czy podświetlenie, pozwalające jeszcze lepiej wyeksponować to, co znajduje się za przeszkleniem biblioteczki. Nowoczesne zestawy mebli do gabinetu zwykle przyjmują też modny kolor – czarny lub biały.

Jaki kolor powinny mieć meble do gabinetu?

Skoro mowa o barwach, warto przyjrzeć się im bliżej. W luksusowych przestrzeniach królują stylowe meble gabinetowe w ciemnych odcieniach drewna. Niezwykle eleganckie, oddają wyjątkowy charakter wnętrza. Są wybierane do gabinetów prezesów wielkich firm, adwokatów czy radców prawnych. Warto jednak pamiętać o tym, że ciemne meble gabinetowe najlepiej spisują się w przestronnych wnętrzach o dużym metrażu. W ten sposób nie przytłaczają aranżacji.

Klasyczną elegancję i nowoczesne trendy łączą czarne meble do gabinetu. Wprowadzają do pomieszczenia nutę tajemniczości i jednocześnie sprzyjają chwilom skupienia. Aby uniknąć efektu przytłoczenia, warto postawić na systemowe meble do gabinetu i wybrać modele wolnostojące, dzięki czemu aranżacja zyska lekkość. W niewielkich pomieszczeniach z kolei sprawdzą się białe meble gabinetowe. Świetnie rozjaśnią wnętrze, wnosząc do niego efekt uporządkowania i czystości. Z tego względu z powodzeniem zdadzą egzamin w gabinetach lekarskich. Białe zestawy mebli do gabinetu mają jeszcze jeden atut – nigdy nie wychodzą z mody.

Zestawy mebli gabinetowych – jakość na pierwszym miejscu

Wybierając meble gabinetowe, warto zwrócić uwagę na rozwiązania najwyższej jakości. Znakomicie spiszą się modele fornirowane ze wstawkami z litego drewna. Ich atutem jest nie tylko piękny i elegancki wygląd, ale także trwałość. Dzięki temu zestawy mebli gabinetowych będą doskonale prezentować się przez długie lata. Naturalny, drewniany fornir jest odporny na zarysowania i działanie czasu. Zachowuje przy tym niepowtarzalny rysunek drewna, co sprawia, że meble do gabinetu są jedyne w swoim rodzaju. Ważnym kryterium pozostają także detale. Stylowe okucia czy system otwierania push to open powodują, że zestawy mebli do gabinetu zyskują jeszcze większą klasę. W przypadku mebli tapicerowanych do gabinetu najlepiej sprawdzają się modele obite skórą naturalną, chociaż welur czy inne szlachetne tkaniny mogą prezentować się równie elegancko – zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach.

Meble do gabinetu powinny być skrupulatnie dopasowane do charakteru przestrzeni i wykonywanej w niej pracy. Szeroki wybór mebli gabinetowych oferuje firma Lissy, która od kilku dekad specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań łączących najwyższą jakość i ciekawy design.

Sprawdź również

Google Ads – dlaczego warto korzystać z kampanii Google?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być widocznym w internecie niemalże od raz…