Home Social Media Facebook propozycje znajomości
Social Media - 27 czerwca 2016

Facebook propozycje znajomości

"Masz nową propozycję znajomości facebook" - co oznacza ten komunikat?

Facebook propozycje znajomości

Czy Ty też masz nową propozycję znajomości na FB?! Największy serwis społecznościowy w ostatnich dniach testuje nowe rozwiązanie dla polskiej wersji portalu. Facebook zaczyna wysyłać w formie powiadomień propozycję nawiązania znajomości z innym użytkownikiem, który według algorytmu jest nam bliski.

Wielu osobom w ostatnim tygodniu mogło pojawić się w powiadomieniach facebookowych zapytanie „Czy znasz użytkownika…?”. W ten sposób popularny Facebook idzie trendem wyznaczonym wcześniej przez Linkedin i Instagram, które zachęcają swoich USERów do wysyłania zaproszeń do grona znajomych.

Facebook vs Snapchat

Propozycje znajomości w powiadomieniach FB to jednak nie jedyna zmiana, jaką wprowadza Fejs w kontekście nawiązywania znajomości. Gdy dodamy kogoś do grona znajomych otrzymujemy informację zachęcającą do nawiązania konwersacji „Jesteś teraz znajomym z użytkownikiem ABC na Facebooku. Wyślij wiadomość na powitanie!”. Przekazana jest ona już nie w formie powiadomienia, a zwykłej wiadomości.

Wszystko wskazuje więc na to, że Facebook, obok roli swoistego okna na świat, stara się podtrzymywać rolę komunikatora. Niegdyś skutecznie na naszym lokalnym rynku odebrał ten kawałek tortu gigantom typu Gadu Gadu czy Tlen, a dziś traci ze względu na rosnącą popularność Snapchata i trzymającego pewną pozycję Skype’a.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…