Home Social Media Jak sprawdzić kto polubił stronę na FB?
Social Media - 29 listopada 2019

Jak sprawdzić kto polubił stronę na FB?

Gdzie znajdę listę osób, które lubią moją stronę na Facebooku?

Jak sprawdzić, kto polubił stronę na FB? Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Jego oferta i wykorzystanie zostało rozpowszechnione na całym świecie, a wielu z użytkowników nie wyobraża sobie życia bez aplikacji. Codzienne śledzenie innych, dzielenie się swoimi przeżyciami, ja również komentowanie i poślubianie postów znajomych, weszło w krew niemalże każdego, młodego człowieka. Czym jest dawanie „lajków”? Jak sprawdzić kto polubił stronę na Facebooku? Poniżej znajduje się krótki poradnik związany z aktywnością na portalu.

Czym są Facebookowe polubienia i dlaczego zawładnęły światem?

Facebookowe polubienia to szybkie, krótkie i symboliczne wyrażanie aprobaty, jak również potwierdzenie atrakcyjności danej strony, wypowiedzi, posta czy grafiki. Kliknięcie znacznika łapki z palcem w górę – „Lubię to!” pod postem innego użytkownika lub opublikowanym przez samego siebie, służy pokazaniu komuś, że coś nam się podoba.

-> E-book „Facebook dla firm – podstawy”

Polubienia pod danymi postami widoczne są dla wszystkich, którzy mają dostęp do aktywności znajomego, jak również przez samego właściciela posta. Tzw. lajki podnoszą popularność zarówno postów, jak i całego profilu facebookowicza. Zbieranie i kolekcjonowanie łapek stało się bardzo popularnym zajęciem zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej.

Jak sprawdzić kto polubił stronę na Facebooku?

Gdzie jednak mogę sprawdzić kto polubił moją stronę? – pyta wiele osób. Chęć kontrolowania i śledzenia aktywności konta, jak również zwolenników naszych postów, zachęca każdego użytkownika do sprawdzania, kto jest autorem polubień i komentarzy. Jak sprawdzić kto polubił nasza stronę?

Aby wyświetlić listę osób, które zainteresowały się stroną lub postem należy:

  1. przejść do zakładki ustawienia umieszczonej w górnej części strony głównej,
  2. wybrać opcję użytkownicy i inne strony, znajdującą się po lewej stronie – kolumna,
  3. wyświetlić listę osób.

kto polubil strone fb

Powyższa porada dotyczy osób korzystających z serwisu na ekranach komputera. Dla użytkowników przeglądających Facebooka za pomocą aplikacji mobilnej odpowiednie są następujące kroki:

  1. przejdź do swojej strony,
  2. naciśnij i przejdź do własnego profilu – prawy górny róg,
  3. wybierz opcję Edytuj stronę,
  4. kolejno wejdź w Ustawienia,
  5. dotknij zakładkę Osoby i inne strony ,
  6. wybierz pozycję Osoby, które lubią te stronę.

Gotowe. Czas prześledzić fanów i ilość „Lajków”:

Podczas sprawdzania fanów strony, należy pamiętać, iż dane z listy nie musza wyświetlać wszystkich użytkowników lubiących profil. Niektóry osoby mogą ograniczyć widoczność polubionych stron i postów. Wyświetlona lista będzie zawierała tylko osoby, które publicznie i bez zastrzeżeń wyrażają na to zgodę i nie mają aktywnej opcji widoczności polubień.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…