Home Social Media Jak zablokować kogoś na FB?
Social Media - 20 października 2019

Jak zablokować kogoś na FB?

Jak zablokować osobę na Facebook? Podpowiadamy!

Jak zablokować kogoś na FB? Odpowiedź na to pytanie może być przydatne każdemu, kto chce się pozbyć ze swoich mediów społecznościowych niechcianych użytkowników. Facebook to platforma społecznościowa, która zrzesza ze sobą obecnie ponad dwa miliardy użytkowników. Możemy dodawać na niej nasze zdjęcia, filmy, a także przyjmować do znajomych osoby z naszego otoczenia. Jesteśmy w stanie dodawać ciekawe wpisy na naszą stronę główną, a także komentować, udostępniać i reagować na posty innych. Co więcej, na Facebooku możemy znaleźć ogromną liczbę stron naszych ulubionych klubów sportowych czy artystów (muzycznych, filmowych itd.) oraz na bieżąco obserwować ich poczynania. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo, jakby mogło nam się wydawać. Bywa tak, że któraś osoba zajdzie nam za skórę – obrazi nas lub naszych bliskich, urazi nasze poglądy czy po prostu jest natarczywa i wulgarna do tego stopnia, że nie chcemy mieć z nią więcej do czynienia. Chcielibyśmy, aby ta osoba nie miała dalej możliwości kontaktu z nami przez wspomniany wcześniej portal. Jak możemy tego dokonać? Pomóc nam w tym może opcja zablokowania danej osoby na Facebooku. Jak jednak to zrobić? Jak zablokować osobę na Facebooku? Cały proces da się wyjaśnić w kilku prostych krokach tak, aby był zrozumiały dla każdego- nawet dla osób, które nie są biegłe w obsłudze portalu.

Jak zablokować kogoś na FB? – Instrukcja krok po kroku:

  1. Naturalnie, pierwszym krokiem do blokady jest otworzenie Facebooka na przeglądarce.
  2. Następnie na granatowym pasku znajdującym się u góry ekranu musimy wyszukać ikonę strzałki skierowanej ku dołowi- znajduje się zaraz obok ikony znaku zapytania, która symbolizuje szybką pomoc.
  3. Po kliknięciu podanej ikony rozwinie nam się pasek z opcjami. W tym momencie opcją, która nas interesuje, to „Ustawienia”.
  4. Po wybraniu ustawień naszym oczom ukaże się okno, na którym będziemy widzieli ogólne ustawienia konta. Po prawej stronie od niego znajduje się lista. Z podanej listy interesuje nas pozycja ósma od góry, czyli „Blokowanie”. blokowanie na fb
  5. W tym momencie pojawi nam się menu z różnymi opcjami blokowania. Możemy wybrać, czy daną osobę chcemy zablokować całkowicie, czy może uniemożliwimy jej wysyłanie nam wiadomości tekstowych. Ponadto, w tym samym menu możemy zablokować aplikacje oraz zaproszenia do wydarzeń.
  6. Aby zablokować daną osobę, w polu które nas o to prosi musimy wpisać jego imię oraz nazwisko bądź też adres e-mail przypisany do jego konta. Wyszukujemy właściwego człowieka oraz potwierdzamy chęć zablokowania go.
  7. Od tej chwili użytkownik nie będzie mógł się z nami skontaktować- skutecznie udało nam się go zablokować.Jak zablokować oboby na Facebooku

Warto wspomnieć, że istnieje prostsza, szybsza metoda na zablokowanie kogoś na Facebooku. Jedyne, co musimy zrobić, to wejść na profil tejże osoby oraz kliknąć wielokropek znajdujący się w prawym dolnym rogu zdjęcia w tle. Rozwinie nam się wtedy lista opcji, z której wybieramy tą na samym dole, czyli „Zablokuj”. Tak jak w przypadku pierwszego sposobu, wyświetli nam się prośba o potwierdzenie naszego działania, po czym dany człowiek zostanie przez nas zablokowany.

Jak zablokować użytkownika na FB?

Przeczytaj również:

Sprawdź również

Licznik obserwujących na tik toku – jak działa i czym jest?

TikTok to aplikacja znana na całym świecie. Zamieszane są na niej przeważnie zabawne, krót…