Home Social Media Jak zrobić ankietę na FB?
Social Media - 12 kwietnia 2020

Jak zrobić ankietę na FB?

Ankieta na Facebookku - jak ją utworzyć?

Jak zrobić ankietę na FB? Społeczności na Facebooku są doskonałym miejscem do przeprowadzania ankiet. W wygodny, szybki i co najważniejsze w skuteczny sposób możemy uzyskać wartościowe dane, które później mogą posłużyć nam do dalszych prac. Tworzenie ankiet w mediach społecznościowych daje ogromne możliwości prowadzenia badań w internecie, szczególnie jeśli zależy nam na tym aby poznać opinię naszych klientów np. odnośnie tego co sądzą o naszych produktach czy usługach, jak również poznać opinię lub uzyskać jakąś poradę od naszych znajomych, bliskich czy nawet pracowników. Ankietę na Facebooku możemy utworzyć w kilku miejscach jednak w tym poradniku przedstawimy krok po kroku  jak utworzyć ankietę na naszym Fanpage. Warto wykorzystać możliwości jakie daje ten portal społecznościowy tym bardziej, że nie ponosimy w związku z tym żadnych kosztów. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia, wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Należy pamiętać o tym, że do utworzenia ankiety na stronie FB potrzebne są uprawnienia administratora. Do dzieła.

Ankieta na Facebooku krok po kroku:

1. Zaczynamy od wejścia na naszą stronę,

2. W górnej części strony należy wybrać pole Narzędzia do publikowania,

3. Następnie kliknąć w „Utwórz post” i dalej w ”” i wybrać opcję Ankieta po czym napisać swoje pytanie, które chcemy zadać,

ankieta na FB

4. Wybierz Opcja 1 i Opcja 2 i w tym miejscu wpisz swoje ankiety. Tutaj mamy też możliwość dodania do opcji zdjęcia lub Gif’u. (należy mieć na uwadze to, że dla każdej z tych opcji można wprowadzić maksymalnie 25 znaków)

5. W kolejnym kroku należy wybrać ikonę zegara i wybrać termin zakończenia ankiety (np. 1 tydzień, 1 dzień lub niestandardowy)

Ankieta FB jak zrobić

6. Istnieje też możliwość aby opublikować ankietę w innym wybranym przez siebie terminie w tym celu należy kliknąć opcję Udostępnij teraz i wybrać którąś z opcji (np. harmonogram lub zapisz wersję roboczą)

7. Na koniec wystarczy kliknąć Udostępnij i gotowe.

Zobacz też:

Sprawdź również

Co znaczy hashtag?

Hashtagi to małe fragmenty tekstu, które widzisz na postach w mediach społecznościowych i …