Jak połączyć dwie strony typu fanpage w jedną?

Luty 11th, 2016 łączenie supeł

Posiadasz więcej niż jeden fanpage i nie masz czasu na ich prowadzenie, bądź z innych powodów chciałbyś zredukować ich ilość, nie tracąc przy tym wygenerowanej społeczności? Facebook oferuje możliwość scalania stron. Jak to zrobić?

Jeśli jesteś właścicielem dwóch lub więcej profili typu fanpage na fejsie istnieje możliwość, aby połączyć je w jeden, na którym zsumowane zostaną liczby lajków, zostaną zachowane posty oraz oceny czy recenzje. Można to zrobić w bardzo łatwy i szybki sposób.

Kiedy mogę scalić fanpage?

Istnieje kilka warunków, które należy spełnić aby móc dokonać scalenia stron na Facebooku.

Jednym z tych warunków jest tematyka fanpage’a, która musi odpowiadać temu, z którym chcielibyśmy go scalić. Jest to warunek oczywisty, w innym wypadku USERZY mogliby się mocno zdziwić, gdy polubiona przez nich stronka prezentująca śmieszne memy z Internetu nagle zmienia się w reklamę proszku do prania.

Inny warunek to podobna nazwa fanpage’a. Jeśli profile, które chcemy scalić nie mają podobnych nazw połączenie ich będzie mocno utrudnione.
Dodatkowo, jeśli strony mają adres fizyczny (w wypadku firm stacjonarnych) to on również musi w obydwu scalanych fanpage’ach być taki sam.

Co zrobić aby scalić fanpage?

Wystarczy zalogować się na jedną ze swoich stron facebookowych, a następnie wybrać w górnym menu opcję „ustawienia”. Tam z listy czynności wybieramy „Połącz strony”, co obrazuje screen poniżej.

scalanie stron facebook

Na tym etapie wybieramy dwa spośród naszych profili typu fanpage i klikamy opcję „Scal strony”. Wówczas Facebook rozpatrzy Twoją prośbę.
Jeśli w tym miejscu nie widzimy żadnych stron do scalenia oznacza to, że algorytm nie wykrył w zbiorze naszych stron takich, które spełniałyby powyższe warunki.

fanpage scalanie

Warto mieć na uwadze fakt, że po scaleniu, czyli de facto wchłonięciu jednego fanpage’a przez drugiego, nie będzie już możliwe cofnięcie tej operacji. Jeśli więc decydujemy się na taki krok należy to dwa razy przemyśleć… Albo potem żałować 😉

Tymczasem zapraszamy na naszego fejsbuka 😉

Jedna odpowiedź do “Jak połączyć dwie strony typu fanpage w jedną?”

  1. Suszarkidorak.emory napisał(a):

    Bardzo interesująca strona bez wątpienia będę częściej ją czytać. Nie mogę się doczekać kiedy przeczytam pozostałe porady.
    Pojemniki do segregacji smieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie