Home Social Media Jak zalogować się na messenger bez FB?
Social Media - 5 grudnia 2019

Jak zalogować się na messenger bez FB?

Ponowne logowanie po reinstalacji messengera bez Facebooka

Jak zalogować się na messenger bez FB? Chcąc zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych, Instagrama, Facebooka czy Snapchata, chcielibyśmy cały czas utrzymywać kontakt ze znajomymi. Messenger łączy wszystkie te media w jedno, dając możliwość stałego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, bez potrzeby pisania smsów, dzwonienia i natychmiastowego odpisywania. Możemy wysyłać na nim zdjęcia i filmiki, tak jak na Instagramie i Snapchacie. Jeśli zdecydujemy się na odinstalowanie Facebooka, zastanawiamy się, czy połączona z nim aplikacja messenger nadal będzie ułatwiać nam życie. Jest to możliwe, ale aplikacja Facebooka skutecznie nam w tym przeszkadza.

Jak zalogować się do messengera po odinstalowaniu aplikacji?

Na komputerze zalogowanie się do messengera bez posiadania konta na Facebooku jest niemożliwe. Z każdą próbą, Messenger będzie odsyłał nas do głównej strony, dającej możliwość rejestracji na portalu Facebook. Na urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon sytuacja wygląda dużo prościej. Wystarczy nam do tego wyłącznie aktualny numer telefonu. Na początku należy zainstalować aplikację messengera lub messengera lite jeśli zależy nam, by aplikacja zajmowała jak najmniej miejsca. Aplikację zainstalujemy korzystając ze Sklepu Play lub Appstore. Na początku musimy podać nasze imię i nazwisko. Później datę urodzenie, numer telefonu, płeć, ustawić nowe, proste hasło, które nie musi składać się z liczb i znaków specjalnych. Dostaniemy wtedy sms ze specjalnym kodem aktywacyjnym, który należy wpisać w wyznaczone do tego miejsce. Jeśli nie dostaniemy kodu za pierwszym razem, możemy skorzystać z opcji ponownego wysłania smsa. Następnie, po podaniu numeru telefonu, messenger połączy nasze kontakty z kontaktami naszej rodziny i znajomych z Facebooka. Możemy zweryfikować wtedy, czy dane osób, które wyświetla nam aplikacja, zgadzają się z danymi naszych przyjaciół.

Messenger bez Facebooka – logowanie

Założenie konta w aplikacji Messenger, bez posiadania konta na Facebooku, jest jak najbardziej możliwe. Korzystając z tego sposobu, będziemy mogli cieszyć się stałym, wygodnym kontaktem z bliskimi bez potrzeby posiadania innych aplikacji.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…