Home Mobile Aplikacje na androida – jakimi warto się zainteresować?
Mobile - 12 października 2019

Aplikacje na androida – jakimi warto się zainteresować?

Pięć aplikacji na androida, które ułatwią ci życie!

Aplikacje na androida z roku na rok prezentują się coraz ciekawiej i naprawdę warto zainteresować się tym, jakie możliwości prezentuje obecnie rynek. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość naszej populacji korzysta z nowej inteligentnej generacji telefonów komórkowych. Na przestrzeni ostatnich lat urządzenia służące do wykonania połączenia telefonicznego stały się mobilnymi komputerami, bez których dziś nie potrafimy się obejść. Używamy ich ciągle i wszędzie. Oglądamy na nich filmy, czytamy książki, słuchamy muzyki, służą nam jako nawigacja, a tak naprawdę to ciężko wymienić to czego one nie potrafią.

W treści:

Aplikacje android – top5 aplikacji na telefon

Każdy z tych telefonów ma swój system operacyjny, dzięki któremu możemy korzystać z tych wszystkich udogodnień w naszym życiu. Jednym z nich jest system Android, dla którego przedstawimy pięć aplikacji, które ułatwią nam codzienne życie.

  1. Google Maps

Mapy Google, które dostępne były głównie z poziomu przeglądarek internetowych już od dłuższego czasu świetnie sprawdzają się jako aplikacja w naszych telefonach komórkowych. Możemy dzięki niej sprawdzić dowolny adres, wraz ze wskazaniem miejsca na mapie czy użyć jej jako nawigacja, wraz z uwzględnieniem natężenia ruchu na drogach w miejscu, w którym się akurat znajdujemy. Dowiemy się z niej gdzie są przystanki autobusowe czy tramwajowe z aktualnym rozkładem jazdy. Jest możliwość ustawienia adresu naszego domu i miejsca pracy, dzięki czemu aplikacja sama będzie nam podpowiadała jaki czas musimy dziś poświecić na dojazd. Google Maps to bardzo przydatna aplikacja dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

  1. Skaner QR

W ofercie aplikacji dedykowanych dla systemu android możemy znaleźć wiele programów do skanowania kodów QR. Każda z nich właściwe działa w ten sam sposób, czyli skanuje wskazane przez nas kody QR. Możemy dzięki temu bezpośrednio przejść do strony, która firmuje dany produkt, samej witryny, czy odesłać nas do filmu z instrukcją obsługi danego urządzenia. Możemy również w ten sposób sprawdzić rozkład jazdy autobusów, jeśli na przystanku znajdziemy taką opcje. Z racji tego, że cyfryzacja bardzo śmiało i zdecydowanie wkroczyła w nasze codzienne życie, warto w swoim zasobie aplikacji na telefonie posiadać skaner kodów QR, co może nam przy wyrobieniu nawyku zaoszczędzić trochę czasu.

  1. Tidal

Bardzo prosta i intuicyjna aplikacja do słuchania muzyki. Tidal posiada szeroki asortyment, dzięki czemu możemy znaleźć każdy rodzaj muzyki. Łatwiej było by policzyć płyty i piosenki, których tam nie ma, niż te które możemy tam znaleźć. Aplikacji możemy używać w tle, dzięki czemu podczas słuchania swoich ulubionych utworów dalej możemy korzystać z innych aplikacji.

  1. FlashScore PL

Dla wszystkich sportowych maniaków to rzecz niezbędna. Dzięki tej aplikacji można być na bieżąco z wynikami większości wydarzeń sportowych. Gama dostępny dyscyplin jest kolosalnie szeroka. Od najbardziej piłki nożnej po sporty motorowe, od tenisa do tenisa stołowego, od sportów walki przez futbol amerykański do piłki wodnej. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Jeśli chcesz wiedzieć jak idzie twojej ulubionej drużynie czy twojemu ulubionego sportowcowi, wystarczy że wskażesz o tym aplikacji, a ona sama będzie Ci wysyłać bieżące powiadomienia o przebiegu wydarzenia.

  1. LG TV Plus

To aplikacja dedykowana użytkownikom telewizorów SmartTV marki LG. Jest to wirtualny pilot, dzięki któremu możemy zlecać różne dyspozycje naszemu inteligentnemu telewizorowi. Program jest prosty w użyciu. Poza podstawowymi funkcjami jak przełączanie kanałów, czy kontrola poziomu głośności, możemy np. korzystać z klawiatury telefonu dzięki czemu łatwiej jest wpisywać różne treści potrzebne nam do korzystania ze SmartTV. Jest opcja, w której pokazuje nam się na ekranie kursor myszki komputerowej, a my za pomocą palców przesuwanych po ekranie telefonu, możemy kontrolować telewizor. Aplikacja jest doskonałym urozmaiceniem standardowej wersji pilota.

Na system operacyjny Android istnieje szereg różnych aplikacji, które wykorzystywać w najróżniejszych celach. Przedstawione pięć aplikacji na pewno, przydadzą się wszystkim, którzy na co dzień wykorzystują telefon do codziennego funkcjonowania w otaczającym nas świecie. Rynek aplikacji na androida nie śpi, więc z czasem możemy się spodziewać coraz to bardziej rozbudowanych i wymyślnych programów na nasze telefony komórkowe.

Zobacz też:

Sprawdź również

Mobilne wersje gier coraz bardziej popularne

Mobilne gry w ostatnich latach zrobiły się bardzo popularne. Rynek gier mobilnych jest już…