Home Social Media Co oznaczają ikonki na Instagramie?
Social Media - 7 stycznia 2022

Co oznaczają ikonki na Instagramie?

Ikony na Instagramie i ich znaczenie

Co oznaczają poszczególne ikonki, które spotkać można na Instagramie? Dziś bardzo wiele osób codziennie korzysta z Instagrama. Aplikacja oferuje wysyłanie prywatnych wiadomości, publikowanie stories (które same w sobie mają bardzo dużo ciekawych funkcji – ciągle są aktualizowane) oraz oczywiście publikowanie zdjęć, pod którymi zbieramy polubienia i komentarze. Instagram dla wielu influenerów jest głównym „miejscem” pracy. Stał się potężnym narzędziem marketingowym, dzięki łatwemu sposobowi na reklamę swojej działalności. Nie każdy jednak jest influencerem – możemy nie znać znaczenia niektórych ikonek na Instagramie. Zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem, w którym wyjaśnimy, co oznacza flaga na Instagramie, serduszko czy samolot.

Co oznaczają poszczególne symbole na Instagramie? Poznaj znaczki:

Instagram to nie tylko przeglądanie i klikanie dwa razy zdjęć, aby pokazać autorowi, że podoba nam się dany post. To także wiele innych. Sprawdźmy, co oznaczają różne symbole na Instagramie.

Flaga

Flaga, która znajduje się pod zdjęciem w poście, została wprowadzona na Instagrama nie tak dawno, jednak szybko zyskała dużą popularność i sympatię wśród użytkowników. Szczególnie upodobały ją sobie osoby, którym zależy na dotarciu do jak największej ilości odbiorców. Klikając flagę, zapisujemy post w ulubionych. Taka czynność wpływa korzystnie na statystyki konta – post jest jakby „promowany” przez algorytm, który po zapisaniu przez użytkownika uważa treść za wartościową.

flaga instagram

Czerwone kółko

Co oznacza czerwone kółko na Instagramie? Czerwone kółko wokół zdjęcia profilowego w pasku stories oznacza, że użytkownik w ciągu ostatnich 24 godzin dodał coś do swojej historii, a ty jeszcze nie otworzyłeś tej treści. Po otworzeniu przez Ciebie danego story, kółko zamienia się na białe.

koło na instagramie

Samolot

Samolot pod postem na Instagramie służy do wysłania danej treści do wybranej osoby w Direct Message – czyli wiadomości prywatnej. Dzięki temu możemy dzielić się ze znajomymi treściami, nawet jeśli Ci nie obserwują danego konta. Wysyłanie posta w wiadomości jest niemożliwe jedynie wtedy, kiedy konto autora jest prywatne. Wtedy osoba, która dostanie wiadomość z takim postem, nie będzie mogła go zobaczyć do czasu, kiedy zaobserwuje prywatne konto.

samolot instagram

Niebieska ikonka obok nazwy użytkownika

Zauważyłeś, że niebieska ikonka obok nazwy użytkownika zazwyczaj widnieje tylko wtedy, kiedy jest to konto popularnej osoby, firmy czy influencera? Niebieski znaczek Instagram stosuje w celu weryfikacji konta, aby nikt nie podszył się pod daną osobę. Weryfikację można uzyskać po wypełnieniu odpowiedniego formularza w opcjach Instagrama i przesłaniu zdjęcia dokumentu tożsamości.

Serduszko pod zdjęciem

Co oznacza serce na Insta? Serduszko pod zdjęciem to najbardziej pożądana akcja przez większość użytkowników Instagrama. Mimo że nie działa na algorytm tak dobrze, jak na przykład zapisanie posta, to nadal autorzy postów bardzo cenią sobie ilość polubień. Serduszko to nic innego jak pozytywna reakcja odbiorcy na daną treść.

serduszko Instagram

Chmurka pod zdjęciem

Chmurka pod zdjęciem służy do skomentowania danej treści.

chmurka instagram ikona

Kartka z ołówkiem w DM

Po otworzeniu sekcji wiadomości, w górnym rogu pojawia się właśnie taki symbol. Pozwala on na utworzenie nowej rozmowy z kimś, z kim jeszcze nie zacząłeś nowego wątku w wiadomościach.

ołówek ikona instagram

Ikonka aparatu

Ikonka aparatu w wiadomościach pozwala na wysłanie zdjęcia. Możesz zdecydować, czy Twój rozmówca zobaczy zdjęcie tylko raz – opcja znikającej wiadomości.

Zielona kropka przy nazwie użytkownika

Zielona kropka przy nazwie użytkownika, a raczej na jego zdjęciu profilowym oznacza, że dana osoba w tym momencie korzysta z Instagrama.

Mikrofon w polu wprowadzania wiadomości

Mikrofon w polu wprowadzania wiadomości służy do nagrania wiadomości dźwiękowej. Tak zwaną „głosówkę” możesz nagrać, dotykając i przytrzymując ikonkę w trakcie mówienia. Puść symbol, aby zakończyć nagrywanie lub najedź na ikonkę kosza, aby anulować nagrywanie.

Co oznacza ludzik z plusem na Instagramie?

Ludzik z plusem to ikona na Instagramie, która oznacza możliwość wyszukania nowych znajomych. Jeśli więc jesteśmy zainteresowani powiększeniem naszego grona znajomych warto wybrać ten znaczek na IG. Plus znajduje się tuż przy naszym zdjęciu profilowym i oznacza możliwość dodania relacji. W górnej części aplikacji również znajdziemy ikonę z plusem, jednak już bez ludzika tj. naszego zdjęcia. Oznacza on możliwość dodania zdjęcia na IG.

Co oznacza gwiazdka na Instagramie?

Gwiazdka na Instagramie to znaczek, który często możemy spotkać w przypadku dużych kont, obserwowanych przez wielu użytkowników IG. Jest to potwierdzenie, że mamy do czynienia z autentycznym kontem osoby publicznej.

Co oznacza DM na IG?

Jeśli ktoś mówi o DM na Instagramie to ma na myśli direct message, czyli wiadomość bezpośrednią wysłaną drugiemu użytkownikowi. DMy znajdują się, jak wspomniano wyżej, pod ikoną samolotu.

Zielony pierścień na IG

Co oznacza zielony pierścień lub obwoluta wokół zdjęcia czyjejś relacji? Pojawia się on w sytuacji, gdy ktoś ma nas w swoich bliskich znajomych. W ten sposób, możemy sprawdzić, czy dana osoba dodała nas do bliskich znajomych na IG.

Co oznacza pinezka na Instagramie?

Ciekawą ikoną na IG jest również pinezka, która pojawia się przy komentarzach pod naszym zdjęciem. Kiedy klikniemy w znaczek pinezki na Insta dany komentarz zostanie wyróżniony i przypięty na samej górze listy.

Zielona kropka na IG – status aktywności

Jeśli chcemy zobaczyć, czy ktoś z naszych znajomych na Insta jest aktywny lub kiedy ostatnio był aktywny należy wejść w listę osób, z którymi w ostatnim czasie wymienialiśmy DMy i tam sprawdzić czy przy jego Imieniu i Nazwisku pojawia się zielona kropka lub informacja o ostatniej aktywności np. „Aktywny(a) 25 min temu”.

Jak szukać znajomych na Insta – ikona

Aby wyszukać proponowanych przez IG znajomych, których następnie możemy dodać do naszej listy należy wykonać prostą czynność przejścia na swój profil. W tym celu klikamy w nasze zdjęcie w prawym dolnym rogu, a następnie w ikonę ludzika z plusem, o którym pisaliśmy wyżej. Wówczas aplikacja podpowie nam listę potencjalnych kont, które chcielibyśmy zaobserwować.

Ikonki na Instagramie często bywają zagadką dla nowych użytkowników. Nie ma się czego bać – to aplikacja bardzo przejrzysta i intuicyjna. Po nawet kilku godzinach da się zapamiętać znaczenie wszystkim symboli. Po poznaniu każdej ikony na Instagramie korzystanie z aplikacji staje się wręcz uzależniające.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…