Home Social Media Jak obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania?
Social Media - 5 grudnia 2021

Jak obejrzeć zdjęcia na Instagramie bez logowania?

Dowiedz się, jak przeglądać Instagram bez konta

Media społecznościowe zdominowały nasze codzienne życie i coraz trudniej pozostać anonimowym. Chcąc przejrzeć znajdujące się na nich treści, musimy założyć konto i podać swoje podstawowe dane osobowe, t.j. imię i nazwisko, adres e-mail, czasem nawet adres zamieszkania i numer telefonu. Służy to do weryfikacji użytkowników i dbaniu o bezpieczeństwo w sieci. Jednak nie każdy czuje potrzebę, na zakładanie kolejnego konta w internecie. Czasem chcemy też przejrzeć treści bez zdradzania naszego imienia i nazwiska. W przypadku Instagrama, po wejściu na stronę, pojawiają się komunikaty o konieczności rejestracji, bądź logowania. Istnieją rozwiązania, które umożliwiają nam dostęp do konta bez wykonywania tych czynności i spokojnemu przejrzeniu profilu, nie zdradzając naszej tożsamości. Jak podejrzeć zdjęcia i posty na Instagramie bez konta?

Instagram bez logowania

Do przeglądania zdjęć nie potrzebujemy własnego konta na Instagram. Wystarczy w przeglądarce po wpisaniu adresu https://www.instagram.com/ dodać nazwę użytkownika(bez spacji), którego konto chcemy obejrzeć, np. https://www.instagram.com/instagram (odnośnik do oficjalnego fanpage Instagram). Kolejnym sposobem jest wpisanie nazwy użytkownika w przeglądarce, z dopiskiem Instagram, i kliknięcie odpowiedniego odnośnika. Zostaniemy wtedy przekierowani do strony, która nas interesuje. Strona będzie próbowała nas przekonać do rejestracji bądź zalogowania, jednak po odrzuceniu prośby możemy przejrzeć zawartość konta. Wyżej wykonane czynności nie pozwolą nam na dostęp do wszystkich treści, czyli komentarzy, ilości polubień, filmów, oraz insta stories (krótkich relacji użytkownika). Będziemy mogli tylko zobaczyć miniaturki zdjęć, w wersji podglądowej, ilość postów, oraz liczbę obserwujących. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą nam obejść zabezpieczenia.
Przeglądanie użytkowników anonimowo to dobre rozwiązanie w przypadku poszukiwania codziennej dawki inspiracji i motywacji, ale również dla znanych marek, które szukają potencjalnych partnerów do nawiązania współpracy.

Jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania?

Jeśli chcemy zobaczyć komentarze, filmy oraz tzw. insta stories(krótkie relacje na Instagram) anonimowo, możemy skorzystać z usług www.picuki.com. Po wejściu na stronę wpisujemy nazwę użytkownika, który nas interesuje i mamy dostęp do wszystkich treści. Jedyne ograniczenie występuje w wysyłaniu wiadomości, czy komentowaniu, oraz używaniu tak zwanej “lupki”, czyli eksploracji całego Instagramu, szukaniu innych profili do obserwowania, czy wyszukiwania zdjęć oraz kont za pomocą hashtagu. Tego nie możemy zrobić bez logowania i rejestracji.

Konto firmowe na Instagram

Konto firmowe daje dużo więcej możliwości w przypadku promocji własnego biznesu. Mamy wtedy dostęp do analityki oraz opcji reklamowych. Jednak jeśli chodzi o przeglądanie takiego profilu, nie różni się to niczym od konta osobistego. Należy wykonać te same kroki, które zostały wymienione powyżej, czyli wpisać w przeglądarce https://www.instagram.com/nazwa (zamiast słowa “nazwa” wpisujemy nazwę konta, które nas interesuje), wejść na stronę za pomocą wyszukiwarki internetowej, bądź skorzystać z usług serwisu www.picuki.com.

Prywatne konto na Instagram

Niektórzy z użytkowników nie chcą udostępniać treści wszystkim osobom i ustawiają swój profil z publicznego, na prywatny. W takiej sytuacji wymagana jest akceptacja prośby na obserwację, która musi zostać wysłana przez nas, z naszego konta. Jeśli zależy nam na anonimowości, jednym wyjściem jest założenie fake konta. Po akceptacji przez użytkownika, możemy przeglądać udostępniane przez niego treści. W przypadku odrzucenia prośby, mamy nadal zablokowany dostęp i nic więcej nie możemy zrobić.

Instagram daje nam wiele możliwości, nie tylko osobom zalogowanym i udostępniającym treści, ale także obserwatorom. Codzienna dawka inspiracji i motywacji, podglądanie życia celebrytów, recenzje książek, kosmetyków, nowinki technologiczne. To i wiele więcej możemy znaleźć na Instagramie. Pomimo wszystkiego, nadal mamy prawo wyboru i istnieją rozwiązania, które pozwalają nam na korzystanie z dobrodziejstw portali społecznościowych, anonimowo.

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…