Home Social Media Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?
Social Media - 4 kwietnia 2020

Jak zmienić datę urodzenia na Facebooku?

Zmiana daty urodzenia FB

Zmiana daty urodzenia na Facebooku jest prosta i można wykonać ją bezproblemowo w kilku przystępnych dla każdego krokach. Możliwość edycji daty urodzenia jest dostępna zarówno z komputera, jak i z urządzeń mobilnych.

Jeśli korzystasz z komputera, to, korzystając z przeglądarki, wchodzisz na swój profil na Facebooku, klikasz w opcję INFORMACJE i znajdujesz tam zakładkę Dane kontaktowe i podstawowe informacje, w których możesz odnaleźć swoją datę urodzenia i bez problemu poddać ją edycji wedle własnego uznania.

Na urządzeniu mobilnym pod informacjami, które znajdują się na górze profilu, należy znaleźć opcję Edytuj dane publiczne i na samym dole kliknąć przycisk Edytuj informacje profilowe – wyskoczy nam wtedy m.in. kategoria Podstawowe informacje, przy której wystarczy już tylko kliknąć opcję edycji i zmienić swoje dane oraz zapisać wprowadzone zmiany.

Zmiana daty urodzenia na FB krok po kroku:

  1. Wybór opcji INFORMACJE,
  2. Wybór opcji „dane kontaktowe i podstawowe informacje”,
  3. W sekcji „podstawowe informacje” edycja i zapis danych.

data urodzenia facebook

Ukrycie daty urodzenia na Facebooku

Facebook daje swoim użytkownikom opcję zupełnego ukrycia na koncie danych związanych z datą urodzenia. Przy rejestracji każdy, kto chce posiadać profil, musi podać swoje dane (w tym datę urodzenia) – korzystający z platformy Facebook nie mogą mieć mniej niż trzynaście lat. Datę urodzenia można jednak ukryć lub zweryfikować grono odbiorców, dla których będzie widoczna. Opcji jest kilka: data urodzenia może być znana tylko dla właściciela konta (opcja Tylko ja), dla najbliższym znajomym lub dla sprecyzowanej przez użytkownika konta grupie osób (np. znajomym z tej samej szkoły czy klasy).

Przy edycji związanej z data urodzenia pamiętać należy o dwóch istotnych kwestiach. Jeśli ukryjesz swoją datę urodzenia, to Twoi znajomi nie otrzymają od Facebooka powiadomienia-przypomnienia o Twoich urodzinach. Kolejna ważna informacja – informacje dotyczące daty urodzenia można zmieniać na portalu określoną liczę razy. Przed każdą zmianą i jej zapisaniem zastanów się kilka razy, ponieważ może okazać się, że przed kolejną próbą modyfikacji będziesz zmuszony odczekać wyznaczony przez Facebooka czas.

Zobacz też:

Sprawdź również

Czy na Messengerze widać kto zrobił screena?

Zrzuty ekranu stały się nieodłączną częścią współczesnej komunikacji online. Wraz z rozwoj…