Home Social Media Jak zapisać zdjęcie z Instagrama?
Social Media - 4 kwietnia 2020

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama?

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama na smartfon lub komputer

Codziennie na naszym Instagramie pojawiają się setki, a nawet tysiące zdjęć. Niektóre z nich są na tyle urzekające, czy też motywujące, że chcielibyśmy zatrzymać je na dłużej i na przykład ustawić jako tapetę w telefonie. Niestety sama aplikacja Instagrama nie posiada funkcji zapisu zdjęcia, dlatego też wielu użytkowników portalu uważa, że pobranie wybranej fotografii z dowolnego postu nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego. Pobranie zdjęcia z Instagrama jest jak najbardziej wykonalne i wcale nie jest to trudne.

Jak zapisać zdjęcie IG?

Poniżej znajdziesz sposób, jak zapisać zdjęcie z Instagrama na komputer. Co ważne, działa on zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu uniwersalnemu sposobowi wiele ciekawych zdjęć znajdujących się na Instagramie zyska drugie życie i nie zniknie na dobre w ogromnej ilości postów, które codziennie przeglądamy.

  1. Pierwszy krok to wybranie zdjęcia, które chcemy zapisać na komputerze, a następnie kliknięcie na fotografię przyciskiem myszy, aby otworzyć post.
  2. Następnie trzeba skopiować link z pola adresu przeglądarki.
  3. Dalej należy otworzyć nowe okno przeglądarki i otworzyć stronę Downloadgram.com.
  4. Teraz wystarczy wkleić skopiowany link w odpowiednie pole i kliknąć przycisk: „download image”. Wybrane zdjęcie otworzy się w nowej karcie przeglądarki.
  5. Ostatni etap to standardowe zapisanie obrazu za pomocą opcji wywołanej prawym przyciskiem myszy: „Zapisz jako”.

Powyższa metoda jest bezpieczna i może jej użyć każdy użytkownik Instagrama, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu korzystamy z portalu. Istnieją również specjalne aplikacje, które umożliwiają pobranie zdjęcia z Instagrama. Są one darmowe, jednak ich wadą, jak w przypadku większości bezpłatnych narzędzi internetowych, jest pojawianie się dużej ilości reklam. Może to w znacznym stopniu utrudnić szybkie pobranie pliku. Ponadto pobrane zdjęcie najczęściej posiada znak wodny, który odbiera dużo uroku. Warto więc wypróbować uniwersalną metodę, opisaną powyżej w krótkich pięciu punktach, aby cieszyć oczy piękną i inspirującą fotografią z Instagrama dłużej niż kilka sekund.

Zobacz też:

Sprawdź również

Jak usunąć konto Snapchat?

Snapchat w okresie swojej świetności posiadał ogromną rzeszę oddanych użytkowników. Dobrze…