Home Technologie Rok ważności konta Plus, czyli jak przedłużyć ważność konta?
Technologie - 29 września 2021

Rok ważności konta Plus, czyli jak przedłużyć ważność konta?

Przedłużenie konta w PLUS na kartę o kolejny rok

Jak działa konto PLUS na kartę?

PLUS na kartę to elastyczna i wygodna oferta bez żadnych zobowiązań. Kupujesz starter, rejestrujesz swój numer, doładowujesz konto dowolną kwotą i korzystasz. Masz dwie opcje – korzystanie z regularnych stawek cennikowych, lub wykupienie jednego z dostępnych pakietów nielimitowanych minut i SMS-ów za 20, 25 lub 30 zł. Aby wykonywać i odbierać połączenia trzeba pamiętać, aby konto było ważne.

Jeszcze do niedawna obowiązywała promocja i kod na rok ważności konta PLUS, dzięki której można było przedłużyć ważność o kolejny rok specjalnym kodem – jedynym wymaganiem było posiadanie na koncie minimum 10 zł, bo właśnie tyle kosztowało aktywowanie przedłużenia. Okazuje się, że była to oferta promocyjna, która niestety już się zakończyła. Obecnie, jedynymi metodami na przedłużenie ważności konta są doładowania salda.

Jak sprawdzić ważność konta w PLUS na kartę?

Ważność Twojego konta jest zależna od wysokości doładowań, jeżeli nie jesteś pewien do kiedy obowiązuje, sprawdzisz to bez problemu w serwisie iPlus lub wprowadzając na swoim telefonie krótki kod *100# i przycisk „zadzwoń”.

Jak przedłużyć ważność konta PLUS o rok?

Przedłużenie ważności konta PLUS jest możliwe wyłącznie poprzez doładowania konta. Każde doładowanie przedłuża ważność wykonywania i odbierania połączeń. Rejestrując numer na kartę, otrzymujesz na start ważność od 5 do 30 dni.

Doładowując konto minimalną kwotą 5 złotych, otrzymujesz dodatkowe 5 dni dla usług wychodzących i 95 dni dla usług przychodzących. Im wyższa kwota doładowania, tym dłużej ważne będzie konto. Maksymalne wydłużenie ważności konta, jakie jest oferowane, obowiązuje przy doładowaniach za 100 złotych i więcej i jest to 180 dni na połączenia wychodzące i 270 dni na połączenia przychodzące. Przedłużenie o rok ważności konta PLUS nie jest obecnie możliwe.

Jak doładować konto w ofercie PLUS na kartę?

Doładować swoje konto możesz na wiele sposobów:

  • telekartą (elektroniczną, drukowaną lub standardową kartą-zdrapką dostępną w kioskach i sklepach, poprzez wpisanie w telefonie kodu *123*telekod# i „zadzwoń” albo dzwoniąc pod numer 555 z telefonu komórkowego w lub 22 426 5555  z telefonu stacjonarnego i podając kod z karty),
  • on-line (przez stronę internetową doladuj.plus.pl , podając numer telefonu, który ma zostać doładowany, wybierając kwotę doładowania i dokonując płatności elektronicznej),
  • w terminalu (podając sprzedawcy numer telefonu i kwotę, którą chcesz doładować konto oraz dokonując płatności bezpośrednio w terminalu);
  • w bankomacie (wkładając kartę płatniczą, podając PIN i wybierając doładowanie PLUS, kwotę oraz numer telefonu),
  • przez konto bankowe (logując się do swojego systemu bankowości elektronicznej i wybierając z dostępnych usług „doładowanie konta”),
  • przez telefon w abonamencie (dzwoniąc pod numer 2601 i zlecając doładowanie dowolnego numeru na kartę jednorazowo lub cyklicznie korzystając z Automatycznego Systemu Informacji Głosowej).

W każdym przypadku konto zostaje doładowane natychmiastowo, o czym zostajesz powiadomiony SMSem.

Sprawdź również

Komendy Minecraft – czym są i jakie warto znać

Używanie kodów i komend w Minecraft to nie tylko przywilej dla osób zarządzających serwera…