Asystent Google – co powinieneś o nim wiedzieć?
Jak włączyć Asystenta Google? Jakie komendy można mu wydać?
Od dosyć dawna mamy możliwość używania sztucznej inteligencji, naszego wirtualnego asystenta wbudowanego do większości urządzeń na Androidzie, do pomocy przy codziennych czynnościach. Jaka jest pogoda? Która godzina? Czy powinienem wziąć parasol? Oto on, dzielny, niezastąpiony Asystent Google, który ułatwi nam uzyskanie odpowiedzi na każde z tych pytań oraz na wiele, wiele innych.
Spis treści:
Co to jest Google Asystent?
Google Asystent jest inteligentną aplikacją stworzoną przez Google, dla urządzeń mobilnych oraz inteligentnych urządzeń domowych, czyli smart home. Potrafi prowadzić dwustronną komunikację i wchodzić w interakcję z użytkownikiem.
Jest to przełomowa aplikacja, dostępna dla każdego posiadacza smartphona, która powstała z myślą o pomaganiu w różnorakich czynnościach, od najprostszych poleceń takich jak wysłanie SMS-a do przyjaciela, do możliwości zarezerwowania biletu na najbliższy lot, lub kupienia produktu na jednym z serwisów transakcyjnych. Użytkownicy mają możliwość po uprzednim zweryfikowaniu i przypisaniu swojego głosu, do wydawania poleceń głosowo, ewentualnie gestami co nadal jest w fazach rozwoju. Aplikacja radzi sobie naprawdę świetnie na obecnym etapie, odpowiadając na większość zadanych przez nas pytań. W niedalekiej przyszłości będziemy prawdopodobnie świadkami rozwoju tej niesamowitej nowinki, jaką jest Google Asystent.
Asystent Google – jak uruchomić?
Jak włączyć Asystenta Google? Żeby użyć naszego asystenta na urządzeniu mobilnym, wystarczy przytrzymać przycisk home (urządzenia android). Po chwili pojawi się nam panel, w którym przywita się z nami słowami „Cześć, w czym mogę ci pomóc?”. Następnie głosowo możemy wydać polecenie, które nasz wirtualny kolega postara się zrealizować.
OK Google! Uruchamianie asystenta
Oprócz tego istnieje opcja, w której nie musimy nic klikać — wystarczy powiedzieć „Hey Google!” lub „Okey Google”. Dla osób mających urządzenia inne niż android lub nieposiadających opcji włączenia asystenta poprzez przytrzymanie przycisku „home”, polecam zainstalowanie aplikacji pod tą samą nazwą co asystent. Oprócz tego istnieje druga aplikacja, stricte do sterowania urządzeniami przypisanymi do konta, takimi jak inteligentne głośniki, mowa o aplikacji Google Home.
Jakie komendy można wydać asystentowi?
Asystent umożliwia nam opcje, chociażby jak — wysłanie wiadomości SMS, ustawienie budzika do pracy, przetłumaczenie zdanie z dowolnego języka, lub można poprosić o zadzwonienie do podanej przez nas osoby. Aplikacja jest ciągle rozwijana, co cieszy — dzięki ciągłemu uczeniu się, oraz modernizowaniu przez Google, dostajemy coraz to nowsze możliwości. Rok temu przedstawiona nam została wizja czegoś niesamowitego, otóż nasz Asystent…sam dzwoni do fryzjerki, i umawia nas na wizytę. Co prawda ta opcja jest nadal modernizowane i trafiła jedynie do kilku restauracji w USA, to nadal jesteśmy dobrej myśli. W końcu The future is now!
Nasz asystent potrafi także sterować domem. Jeśli zainwestujemy w inteligentne urządzenia, takie jak głośniki, smart TV, żarówki z WiFi, termostaty, wiele innych — mamy dodatkowe możliwości sterowania, wydawania poleceń. Możemy głosowo podnieść temperaturę, zamknąć okna, zmienić kolor światła w sypialni, czy włączyć playlistę na Spotify. To wszystko możliwe dzięki tylko jednej aplikacji. Obecnie w Polsce oficjalnie nie jest to możliwe, ale już wkrótce będziemy mieli możliwość zakupu produktu marki Google — Google home w wersji zwykłej, oraz w wersji mini. Inteligentny mały głośnik w dość atrakcyjnej cenie wydaje się świetną okazją. Słucha, mówi i pomaga, to w końcu ten sam asystent, którego mamy w telefonie. Głośnik jest przydatny w każdym pomieszczeniu, słucha zawsze — dlatego może się przydać w każdej sytuacji.
Jeśli nie używacie asystenta, powinniście to zrobić, gdyż możliwości jest masa, a zabawy jeszcze więcej. Każdy z nas w końcu próbował zadawać głupkowate pytania do asystenta, a on odpowiadał. Czasem dosadnie, a czasem humorystycznie. Asystent Google opowie dowcip, zaśpiewa piosenkę, a nawet zarapuje. Cieszy jednak fakt, że coś, co wydawało nam się naprawdę dalekie, już dzisiaj wchodzi do telefonów każdego z nas, i robi to, po co został stworzony. Pomaga.
Przeczytaj też:
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Google organizacja macierzysta: Alphabet. Co warto o niej wiedzieć?
Google to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek na świecie, ale niewielu wie…
Fajny, rzetelny artykuł, 10/10.
Ciekawiło mnie to i sporo się dowiedziałem dd